//

Netflix’in Arcane’i Emmy Kazanan İlk Platforma Özel Animasyon Oldu!

League of Legends video oyununun evreninde geçen Netflix animasyon dizisi Arcane, Emmy’nin Yaratıcı Sanatlar töreninde Üstün Animasyon Programı ödülünü kazandı. Bu, son yıllarda artan rekabete rağmen ilk kez online platforma özel yayımlanan bir dizinin Emmy kazandığı anlamına geliyor.

Arcane, League of Legends geliştiricisi Riot Games ile ortaklaşa Kasım 2021’de piyasaya sürüldü. Dizi, yetim kız kardeşler Vi ve Jinx, çocukluk arkadaşları Ekko ve mucit Jayce ve Viktor etrafında dönüyor. Bu karakterler aynı zamanda League of Legends oyununda da oynanabiliyor.

-Onur duyduk demek Üstün Animasyon Programı Emmy ödülünü kazanmakta hissettiğimizi tarif etmeye yetmez. İnanılmaz ekibimize teşekkür ederiz; @RiotGames ve Fortiche, @TelevisionAcad ve bunu mümkün kılan en büyük hayranlarımız (evet, siz).

Ödülü kazanan bölüm ise “Bu Duvarlar Yıkıldığında” başlıklı dizinin altıncı bölümü oldu.

Arcane’in yaratıcılarından Christian Linke ödül töreni sırasında yaptığı konuşmada “Bunun için teşekkür ederim. Bir video oyunundan yola çıktık ve bu bizim için çok önemli. Dünyanın karakterlerimizi kucakladığını görmek inanılmaz.” dedi. 2. sezon için onay alan Arcane’nin hayranları merakla yeni sezonu beklemeye devam ediyor.

Burak Berk Şahin

Dijitale ve özgürlüğe bağlı, üretmeyi sever. Teknolojinin içine doğmuş neslin kültürünü yaşatmaya adamış, ilerde dünya distopya olsa bile teknolojiyi sonuna kadar savunan bir insan. Berk’in dijital iyidir için sloganı “dijital iyidir, dijitali iyileştirmeye çalışmak daha da iyi” oldu

Bir yanıt yazın