/

Twitter, Tweetlerinizi Beş Defaya Kadar Düzenlemenize İzin Verecek

Twitter, geçen haftalarda merakla ve yıllardır beklenen bir özelliği duyurmuştu; Tweet düzenleme. Şirket, yeni yaptığı bir açıklamada özellik kullanıma sunulduğunda kullanıcıların Tweet’lerini yayımlandıktan sonra 30 dakikaya kadar düzenleyebileceklerini söyledi. Ancak önemli bir detay da var. Kullanıcılar bu süre içinde Tweetlerini yalnızca beş defa düzenleyebilecekler.

Bu sınır, yazım hatalarını düzeltmek, medya dosyalarını yüklemek veya bazı etiketler eklemek için yeterli görünse de şirket, insanların bir hevesle Tweet’in içeriğini değiştirerek bu özelliğin kötüye kullanılmasını önlemek için koymuş olabilir. Twitter, şu anda bu yeni özellikle ilgili kullanıcı davranışını gözlemlediğini ve duruma göre kullanıcılara sunulan düzenleme sayısının değişebileceğini söyledi.

Tweet’i düzenle özelliği, ilk olarak Twitter Blue abonelerine sunulacak ancak başlangıçta tüm ücretli kullanıcıların erişimine açık olmayacak. Twitter, Yeni Zelanda merkezli abonelerin özelliği önce alacağını ve ilerleyen süreçte kullanım kalıpları hakkında daha fazla şey öğrenildiğinde ise bu çemberi Avustralya, Kanada ve ABD’deki Twitter Blue kullanıcılarına genişleteceğini doğruladı.

Şirket, düzenleme özelliği için planlarını ortaya koyduktan sonra uzmanlar, aracın siyasi emeller uğruna veya kripto dolandırıcılığını yaymak için kullanılabileceğini belirtti. Ancak bu örnekler, yalnızca daha büyük bir insan grubu özelliği düzenli olarak kullanmaya başladığında öne çıkacaktır. Özelliğin bir tehdit mi yoksa insanların yazım hatalarını düzeltmesi için bir seçenek mi olacağına karar vermek için henüz çok erken. Popüler sosyal medya platformu, güvenlik uygulamalarını, spam hesabı yakalama yöntemlerini ve çocuk cinsel istismarı materyali (CSAM) tespitini nasıl ele aldığı konusunda son birkaç ay içinde bir ton incelemeyle karşı karşıya kaldı. Sosyal medya şirketinin isteyeceği son şey, en çok beklenen özelliklerden birinin ortalığı karıştırmasıdır.

Tutku Oza Topçu

İletişim, doğru bilgi ve nitelikli haberin ancak bilinçli kişiler ile var olacağını düşünen ve bu amaç doğrultusunda değer üretmeyi kafasına takmış meraklı bir ruh.

Tutku'nun dijitaliyidir için sloganı, "dijital, ancak bilinçli kişilerle iyidir" oldu.

Bir cevap yazın