Homeworld 3’ün Yeni Çıkış Tarihi Mayıs 2024 Olarak Belirlendi

  • Homeworld 3’ün çıkış tarihi, başlangıçta 2022 olarak planlanmıştı ancak çeşitli gecikmeler nedeniyle oyun 13 Mayıs 2024’e ertelendi.
  • Homeworld serisinin ilk oyunu 2003 yılında piyasaya sürülmüştü.
  • Son gecikmenin oyunun kapsamlı testlerden geçmesinden ve demo aşamasından sonra gerçekleşmesi oyunun tamamlanmaya yaklaştığını gösteriyor.

Uzun zamandır beklenen strateji oyunu Homeworld 3 hayranlarını biraz daha bekletecek. Blackbird Interactive ve Gearbox Publishing oyunun çıkış tarihini 13 Mayıs 2024 olarak güncelledi. Başlangıçta 2022’de çıkması planlanan oyun; aradan geçen sürede çeşitli gecikmelerle karşı karşıya kaldı. Yapımcılar, oyunu en iyi şekilde piyasaya sürmek için son oyuncu testinden aldıkları geri bildirimleri değerlendirmek ve oyuna son rötuşları yapmak amacıyla oyunun çıkış tarihini iki ay ertelediklerini duyurdular.

Blackbird Interactive ve Gearbox Publishing yaptığı açıklamada “Son zamanlarda, organizasyonlarımızın dışından özel bir oyuncu grubu bir araya getirerek Homeworld 3’ü baştan sona oynamaya başladık. Bu girişim oyunun en iyi deneyimi sunması için ek içgörüler ve farklı bakış açıları kazanmamızı sağladı” diye belirtti.

Homeworld 3’ün sevenleri, 2003 yılında piyasaya sürülen ilk oyundan beri sabırla beklemekteydi. 2019’da oyunun geliştirilme aşamasında olduğu doğrulandığında bu bekleyiş daha da heyecan verici hale gelmişti.

Homeworld 3’ün ertelenme duyurusu oyunun kapsamlı testlerden ve demo aşamasından sonra gerçekleşti. Bu gecikme oyunun tamamlanmaya yaklaştığını gösterse de Blackbird Interactive‘in ve Gearbox‘un oyunu geliştirmeye ve hataları düzeltmeye devam etmesi gerekiyor.

Derleyen: Ataol Güler

Ataol Güler

İletişim fakültesi öğrencisi. Yeniliklere açık, öğrenmeye meraklı ve dijitalin sonsuz olanaklarından faydalanarak onu yaşamın bir parçası olarak hayatının merkezine yerleştiren, yetkin olmaya çalıştığı alanda araştırmalar yaparak, okuyarak, dinleyerek, izleyerek kendini geliştirmeye çalışan fütürist bir kişilik. Dijitaliyidir için Ataol’un sloganı “zamanını ve enerjini yönetmek için dijital iyidir!” oldu.

Bir yanıt yazın