fbpx

Google Haritalar Artık Binaların Girişlerini Gösterecek

Gönderen dijital iyidir
2 dk Okuma Süresi
  • Google Haritalar, yeni bir özellikle kullanıcıların binalara daha kolay girmesini sağlıyor.
  • Bu özellik, belirli şehirlerde sınırlı test aşamasında.
  • Girişler, beyaz daire içinde yeşil kenarlıklı oklarla işaretleniyor.

Google Haritalar, konum bulma konusunda çok değerli olsa da uzun zamandır binaların gerçek girişini bulmakta zorluk yaşanabiliyordu. Artık Google Haritalar, bazı kullanıcılara binaların girişlerini gösteriyor gibi görünüyor.

Google Haritalar uzun bir süredir belirli bina bölümlerini navigasyon için hedef nokta olarak belirliyor. Ancak çoğu durumda haritadaki bu hedef nokta binanın diğer tarafında, hatta ana girişten tamamen farklı bir sokakta olabiliyor. Bu durum, sadece yol tarifi alan kişi için değil, aynı zamanda ziyaret ettikleri işletme veya konum için de rahatsız edici bir durum.

Google’ın şu anda bu konuda çalışmaya başladığı görülüyor.

Android Police tarafından tespit edilen sınırlı bir testte Google Haritalar, bir binanın girişi için belirgin işaretler göstermeye başladı.

Bu test, sadece belirli cihazların alt kümelerine gösteriliyor gibi görünse de oteller, mağazalar vb. farklı bina türlerinde de çalışır durumda. Özellik dünya çapında New York City, Las Vegas, Berlin ve diğer birçok şehirde kullanıma sunuldu. Girişler, beyaz bir daire içinde yeşil kenarlıklı ve içeriği gösteren bir ok ile işaretleniyor. Ancak girişler her zaman gerçeklikle tam olarak örtüşmüyor, bu da daha fazla veri gerektiğini ortaya koyuyor.

Bu özelliğin ne zaman geniş çapta kullanıma sunulabileceği henüz belirsiz. Özellik, şu ana kadar sadece Android için Google Haritalar’ın 11.17.0101 sürümünde görüldü ancak geniş çapta kullanılabilir olup olmayacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca testin hesabınıza bağlı olmayıp, cihaz tabanlı bir test olduğu görülüyor.

Derleyen: Nur Sena Taş

cropped secilen logo sosyal1001
dijital iyidir

Bu içeriği paylaş
Yorum yaz