fbpx

Stanley’nin Başı Davalılarla Dertte

Stanley bardak çeşitleri. Görsel: Lauren Shamo
Gönderen dijital iyidir
2 dk Okuma Süresi
  • Sosyal medyada gündem olan videolardan sonra Stanley firmasına tepkiler büyüyor.
  • Açılan davalarda Stanley’nin doğurma dönemindeki genç profesyonel kadınları hedef aldığı iddia ediliyor.
  • Stanley ile iş birliği yapan sosyal medya fenomenleri de tepki çekti.

Geçtiğimiz günlerde Tiktok kullanıcılarının çektiği videolar ile gündeme gelen Stanley bardak firmasına açılan davalar artıyor.

Stanley bardakları, alev alan arabada sağlam kaldığına dair şaşırtıcı görüntülerin de etkisiyle 2023 yılında gelirlerini 10 kat arttırmıştı. Tiktok kullanıcılarının “Quencher” model termosun yüzeyini kurşun deneyi ile test ettiği ve pozitif sonucu paylaştığı videolar, sosyal medyada gündem oldu. İddiaların ardından şirket, ürünlerin kurşun içerdiğini ancak içeceklere karışmasının mümkün olmadığını belirtti:

“Stanley’de ürünlerimizin en önemli özelliklerinden biri, içecekleri ideal sıcaklıkta tutan vakum yalıtım teknolojimizdir. Üretim sürecimiz şu anda ürünlerimizin tabanındaki vakum yalıtımını mühürlemek için endüstri standardı bir pelet yakıtı kullanıyor; sızdırmazlık malzemesi bir miktar kurşun içeriyor. Mühürlendikten sonra bu alan, dayanıklı bir paslanmaz çelik katmanla kaplanarak tüketiciler tarafından erişilemez hale getiriliyor.”

NBC News’in haberine göre Seattle merkezli bir hukuk firması, Stanley’nin ana şirketi Pacific Market International (PMI)’a toplu dava açtı. Davalı hukuk firması, sanıkların kurşun içeriğini gizlediklerini ve müşterileri aldattıklarını iddia ediyor.

Yerel halktan da tepki gören Stanley birçok suçlamayla karşı karşıya geldi. Kaliforniya’da davalı dört kadın, PMI’ın çocuk doğurma çağındaki genç profesyonel kadınları hedef aldığını iddia etti. Stanley ile iş birliği yapan sosyal medya fenomenleri, kitlelerini yanlış yönlendirmekle suçlandı. Nevada’da PMI’a karşı açılan başka bir davada ise, şirketin tüketicileri vakum contasının zarar görmesi konusunda uyarmaması ve bardaklardaki kurşun miktarını açıklamaması suçlamalara sebep oldu.

Derleyen: Esame Ayşe Atalay

cropped secilen logo sosyal1001
dijital iyidir

Bu içeriği paylaş
Yorum yaz