Google One 100 Milyon Aboneye Ulaştı

  • Kişisel fotoğrafları ve dosyaları güvenli şekilde saklamaya yarayan bulut hizmeti Google One 15 GB’a kadar ücretsizdir ancak sonrası için abone olmanız gerekir.
  • Google CEO’su Sundar Pichai, X hesabından Google One’ın abone sayısının 100 milyonu geçtiğini duyurdu.

İyisiyle kötüsüyle gelip geçen onca günü yeniden yaşamamızı, o güne geri dönmemizi sağlamamızı sağlayan fotoğraflarımız hepimiz için çok önemlidir. Ancak resimleri telefonda saklamak, her zaman pek güvenli olmayabilir zira albüm gibi eski yöntemlerin de yüzlerce fotoğraf için yetersiz kaldığını söylemeye gerek yok.

Fotoğraflarını ileriye taşımak isteyen kullanıcılar artık geleneksel yöntemlerdense daha pratik bir hizmet olan bulut hizmetlerini tercih ediyor. Günümüzde en çok kullanılan bulut hizmetlerinden biri ise Google’ın bulut hizmeti Google One.

Google One 100 milyon aboneyi geçti

Anılarınızı ve dosyalarınızı bulutta depolamanıza yarayan ve son derece güvenli olduğu iddia edilen Google One hizmeti her geçen gün birçok yeni kullanıcı kazanıyor. 15 GB’ya kadar ücretsiz kullanabileceğiniz bu hizmetin ücretli abone sayısı yeni bir kilometre taşına ulaştı.

Google CEO’su Sundar Pichai, eski ismiyle Twitter olan X üzerinden cuma günü abonelik sayısı hakkında açıklamada bulundu. CEO, depolama ve ek hizmetlere erişim sağlayan Google One abonelik hizmetinin 100 milyon aboneyi geçtiğini duyurdu.

Google daha önce alt şirketi YouTube’un ücretli abonelik hizmetlerinde de 100 milyon aboneyi geçmişti. Google One’ın da zamanla rağbet gören bir hizmet haline gelmesiyle şirkete hatırı sayılır bir gelir kapısı olması bekleniyor.

Derleyen: Ömer Kağan Selen

Ömer Kağan Selen

'Dijital dünya' ile 'gerçek dünya' kavramlarının aynı anlamı ifade edeceği günler uzak değil. Henüz temelleri atılmış bu yeni dünyanın bir parçası değil bir yaratıcısı olmak için çalışan bir yazılım geliştiricisi. Her insanın önce kendi sonra çevresi için çalışmasını hayatın esas amaçları olarak gören biri.
Kağan'ın dijitaliyidir için sloganı "Dijital, gelişim için kullanıldıkça iyidir." oldu.

Bir yanıt yazın