/

Threads, Gönderileri Kaydetme Özelliğini Test Ediyor

  • Threads, kullanıcıların favori gönderilerini kaydetmelerine olanak tanıyacak yeni bir özelliği test ediyor. Bu özellik, kullanıcıların ilgi çekici gönderileri daha sonra tekrar ziyaret etmelerini sağlayacak.
  • Threads’in bu özelliği, Instagram’ın diğer işlevleriyle birlikte “Diğer Seçenekler” menüsünde gizlenmiş durumda. Ancak bu özelliğin en uygun konumu için testler devam ediyor.
  • Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Threads, sürekli olarak yeni özellikler sunarak rakipleriyle rekabet ediyor. Meta’nın dördüncü çeyrek kazanç raporu sırasında Threads’in 130 milyondan fazla aylık aktif kullanıcıya sahip olduğu açıklandı.

Threads, rekabetin yoğun olduğu bir ortamda X/Twitter’a karşı daha da güçlenmeye çalışırken kullanıcıların favori gönderilerini kaydetmelerini sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor. Metin tabanlı sosyal ağ uygulaması, kullanıcıların ilgi çeken gönderileri daha sonra tekrar ziyaret etmelerini sağlayacak olan gönderileri kaydetme özelliğini deneme aşamasına aldı.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, çarşamba günü paylaştığı bir Threads gönderisinde bu özelliği duyurarak şirketin bu özelliği sınırlı bir teste tabi tutmaya başladığını belirtti. Teste dahil olan kullanıcılar, yeni kaydetme özelliğini bir gönderinin sağ üst köşesindeki üç noktalı menüde bulabilecekler.

Threads’in bu özelliği neden Instagram’ın diğer işlevleriyle birlikte “Diğer Seçenekler” menüsünde gizlemeyi tercih ettiği tam olarak net değil. X’in kısa süre önce iOS’ta yer imi düğmesini daha erişilebilir hale getirdiğini belirtmekte fayda var. Threads muhtemelen yeni özelliği en uygun konumda test etmeye devam edecek.

Instagram, 2016’dan beri yer imi özelliğine sahip olduğu için Threads’in de bu özelliği benimsemesi mantıklı görünüyor. Gönderileri daha sonrası için kaydetme özelliği, özellikle de daha uzun bir içeriğe sahipse ve hemen okuma fırsatınız yoksa kullanışlı olabilir.

Threads, geçen yıl piyasaya sürüldüğünden beri kullanıcıları kendine çekmek ve rakipleri X, Bluesky, Mastodon, Nostr, Post ve Spill gibi platformlarla rekabet etmek için sürekli olarak yeni özellikler sunuyor. Geçtiğimiz ay platform, trend olan konuları ortaya çıkarmak için bir “Trendler” özelliği üzerinde çalıştığını doğruladı.

Meta’nın dördüncü çeyrek kazanç raporu sırasında Threads’in 130 milyondan fazla aylık aktif kullanıcıya sahip olduğu da açıklandı.

Derleyen: Ayça Ayaz

Bir yanıt yazın