fbpx

Netflix, Oyunlarından Para Kazanmanın Yollarını Arıyor

Gönderen Alp Eren Gümüş
3 dk Okuma Süresi
  • Netflix yaklaşık iki yıl önce normal abonelik hizmetine yerleşik bir oyun platformu eklemişti. Aradan geçen iki yılın ardından Netflix, video oyunlarından gelir elde etmenin yollarını aramaya başladı.
  • Uygulama içi satın alımlar eklemek, belirli oyunlar için prim almak veya içinde reklam bulunan oyunları yeni Netflix reklam destekli katmanına entegre etmek de dahil olmak üzere bir dizi öneri tartışıldı.
  • Yalnızca para kazanma stratejileri üzerinde durmayan Netflix’in akıllı telefonları kumanda olarak kullanarak TV’lerde oyun çalıştırmayı denediğini gösteren bir kod keşfedildi.

Netflix yaklaşık iki yıl önce normal abonelik hizmetine yerleşik bir oyun platformu eklemişti. Aradan geçen iki yılın ardından Netflix, video oyunlarından gelir elde etmenin yollarını aramaya başladı.

Wall Street Journal’da yayımlanan bir haberde, son zamanlarda gerçekleşen Netflix’teki iç görüşmelerde Netflix Games’ten nasıl yararlanılabileceği konuşulmaya başlandı. Uygulama içi satın alımlar eklemek, belirli oyunlar için prim almak veya içinde reklam bulunan oyunları yeni Netflix reklam destekli katmanına entegre etmek de dahil olmak üzere bir dizi öneri tartışıldı.

Yukarıda bahsedilen fikirlerden herhangi biri hayata geçirilmesi Netflix Games için önemli bir dönüm noktası oalcaktır. Bu noktaya kadar Netflix, oynanabilir oyun kütüphanesini reklamsız olarak tüm Netflix üyeliklerine ekstra ücret ödemeden sundu. Netflix, 2023 yılı sonu itibariyle hizmette toplam 86 oyun bulunduğunu ve 90 oyunun da geliştirilmekte olduğunu bildirdi. Özellikle 2023 yılında, Oxenfree 2 gibi dahili olarak geliştirilen oyunların yanı sıra GTA Trilogy gibi üçüncü taraf oyunları da hizmete sundu.

Ancak Netflix, yalnızca yeni para kazanma stratejileri üzerinde durmuyor. Geçen yılın mart ayında, Netflix uygulaması içinde şirketin akıllı telefonları kumanda olarak kullanarak TV’lerde oyun çalıştırmayı denediğini gösteren bir kod keşfedildi. Birden fazla iş ilanına göre şirket bulut oyun tekliflerini de araştırıyor. Uygulanması halinde, bu stratejilerin her ikisi de şimdilik uygulama aracılığıyla telefonlarında oyun oynamak isteyenlerle sınırlı olan kullanıcı tabanını genişletmeye yardımcı olabilir.

Ancak şimdilik tüm bu olasılıklar tartışma ve söylentilerle sınırlı. Netflix’in yeni yıl için şu ana kadarki planı daha fazla yeni oyun yayımlamak. Bunlar arasında Cozy Grove: Camp Spirit, Sonic Mania Plus, Hades, Game Dev Tycoon., Super Evil Megacorp tarafından geliştirilen Rebel Moon ve Squid Games evreninde geçecek bir oyun yer alıyor.

Derleyen: Alp Eren Gümüş

alperen profil
Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bu içeriği paylaş
Gönderen Alp Eren Gümüş
Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.
Yorum yaz