fbpx

MUBI Fest, 22 Aralık’ta İlk Kez İstanbul’da Gerçekleşecek

Gönderen Alp Eren Gümüş
3 dk Okuma Süresi
  • MUBI, MUBI Fest etkinliğini ilk defa İstanbul’da düzenleyecek. İstanbul Modern Sinema iş birliği ile yürütülen etkinlik 22-24 Aralık’ta İstanbul Modern’de gerçekleşecek.
  • Son dönemde öne çıkan altı filmin gösterileceği etkinliğin açılışı, Michel Franco’nun Hatır (Memory) filmiyle gerçekleşecek.

MUBI, MUBI Fest etkinliğini ilk defa İstanbul’da düzenleyecek. İstanbul Modern Sinema iş birliği ile yürütülen etkinlik 22-24 Aralık’ta İstanbul Modern’de gerçekleşecek.

Son dönemde öne çıkan altı filmin gösterileceği etkinliğin açılışı, Michel Franco’nun Hatır (Memory) filmiyle gerçekleşecek. MUBI Fest’in İstanbul programının tamamı ise şu şekilde:

22 Aralık Cuma

Hatır (Memory), Michel Franco; basın özel gösterimi.

23 Aralık Cumartesi

Güneş Sonrası (Aftersun), Charlotte Welss; saat 14.00.

Mükemmel Günler (Perfect Days), Wim Wenders; saat 17.00.

Sararmış Yapraklar (Kuollet Lehdet), Aki Kaurismäki; saat 20.00.

24 Aralık Pazar

Hatır (Memory), Michel Franco; saat 14.00.

Nasıl Seks Yapacağız? (How to Have Sex?), Molly Manning Walker; saat 17.00.

Priscilla, Sofia Coppola; saat 20.00.

Filmlere Dair Detaylar

  • Güneş Sonrası (Aftersun), Charlotte Welss
aftersun

Paul Mescal ile Frankie Corio, Charlotte Wells’in etkileyici çıkış filminde çizdikleri baba-kız portresiyle akıllara kazınıyor. Zaman geçtikçe anlamı derinleşip güçlenen bir tatilin neşesini, hüznünü ve sıcaklığını aktaran Güneş Sonrası, bir ailenin hayatından duygusal kesitler sunuyor.

  • Mükemmel Günler (Perfect Days)
perfect days

Tokyo’nun umumi tuvaletlerini temizleyen Hirayama, bir yandan müzik, edebiyat ve fotoğraf tutkusunun peşinden gittiği hayatından memnundur. Geçmişiyle yeniden bağ kurmasına yol açan beklenmedik karşılaşmalar, hayatının düzenini yavaş yavaş bozmaya başlar.

  • Sararmış Yapraklar (Kuollet Lehdet)
sararmis yapraklar

Helsinki’de aşkı arayan Ansa ve Holappa, bir karaoke barda karşılaşır. Ne var ki mutluluğa giden yolları kayıp telefon numaralarından kayıp adreslere, alkol bağımlılığından tatlı bir sokak köpeğine kadar pek çok engelle doludur.

  • Hatır (Memory)
hatira
MUBI Fest, 22 Aralık’ta İlk Kez İstanbul’da Gerçekleşecek 20

Sosyal hizmet uzmanı Sylvia; kızı, işi ve alkol bağımlılığı için gittiği toplantılar arasında geçen tekdüze bir hayat yaşar. Lise mezunlar gününün ardından Saul onu evine kadar takip edince her şey değişir. Bu beklenmedik karşılaşma ikisini de derinden etkiler ve geçmişin kapısını aralar.

  • Nasıl Seks Yapacağız? (How to Have Sex?)
nasil seks yapacagiz
MUBI Fest, 22 Aralık’ta İlk Kez İstanbul’da Gerçekleşecek 21

Üç genç kız, yetişkinliğe geçiş niteliği taşıyan bir tatile çıkar. İçerek, eğlenerek ve flört ederek geçirecekleri bu yaz, güya hayatlarının en güzel yazı olacaktır. Güneşli Malia sokaklarında neşeyle dolanarak başlayan yolculukları cinsellik, rıza ve kendini keşfetmenin dolambaçlı yollarına sapar.

  • Priscilla
prisicilla

Bir Alman askeri üssünden Graceland’deki rüya gibi evine: Sofia Coppola, Priscilla Presley’nin gözlerinden efsanevi şarkıcı Elvis’in bilinmeyen taraflarını ve Priscilla ile çalkantılı ilişkisini anlatıyor.

Bir dizi sürpriz etkinliğin de gerçekleşeceği MUBI Fest’e dair detaylı bilgilere MUBI’den ulaşabilirsiniz.

Derleyen: Alp Eren Gümüş

mubi fest etkinlikler
alperen profil
Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bu içeriği paylaş
Gönderen Alp Eren Gümüş
Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.
Yorum yaz