Hideo Kojima Belgeseli 2024’te Çıkıyor

Hideo Kojima belgeseli
  • Yaşayan efsane Hideo Kojima belgeseli ile 2024’te Disney Plus’a geliyor.
  • 2024’ün başlarında çıkacak Hideo Kojima: Connecting Worlds isimli belgesel, Disney Plus üzerinden yayımlanacak.

Disney Plus, yaşayan efsane Hideo Kojima hakkında 2024 yılında yayımlayacağı belgeselin tanıtım videosunu paylaştı. 2024’ün başlarında çıkacak Hideo Kojima: Connecting Worlds isimli belgesel, Disney Plus üzerinden yayımlanacak.

Metal Gear oyun serisinden Death Stranding’e kadar çok konuşulan oyunlarla bilinen Hideo Kojima, tüm zamanların en önemli oyun tasarımcılarından birisi olarak kabul ediliyor.

Özel gösterimi bu yılın başlarında Tribeca Film Festivali’nde yapılan Hideo Kojima: Connecting Worlds, 2024 baharında tüm Disney Plus izleyicileri için yayımlanacak.

Hideo Kojima belgeseli, renkli kişiliği ile bilinen Hideo Kojima’nın oyun yaratım sürecini anlatıyor. Belgesel, Death Stranding’in geliştirilmesi sırasında çekildi. Kojima, belgeselde kendi kontrolünü ve bakış açısını filmlerine yansıtan bir yönetmenmişçesine (İngilizcede auteur) yansıtılıyor.

Meşhur yönetmen Guillermo Del Toro, Hideo Kojima için “auteur” diyor.

Hideo Kojima: Connecting Worlds izlenir mi?

Hideo Kojima belgeselinin izlenebilirliği Hideo Kojima ve özellikle Death Stranding’e ne kadar ilgi duyduğunuza bağlı. Örneğin Gamesradar belgeselde pek çok ilginç şey bulmuş. Gamesradar, belgeseli daha ziyade Kojima’nın sanatını ve kişiliğini belgeleyen bir yapım olarak anlatıyor.

Derleyen: İsa Arslan

İsa Arslan

Kendini belirli bir konuyla ya da görüşle sınırlandırmadan yeni şeyler öğrenmeyi seviyor. Ama dünyadaki vaktimiz kısıtlı olduğundan dikkatini mümkün olduğunca "asıl önemli olan şeyler" üzerine odaklamaya çalışıyor. Dijitaliyidir için İsa'nın sloganı: dijital, gerçek inanç ve kanaatlerimizi ifade ettiğimiz sürece iyidir.
Mail: isa@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın