fbpx

YouTuber’lar Artık Yorumları Durdurabiliyor

Gönderen Ayça Ayaz
2 dk Okuma Süresi
  • YouTube, içerik oluşturucular için yeni bir moderasyon özelliği sundu. Bu özellik, içerik oluşturucuların videolara yeni yorum eklenmesini duraklatmalarını sağlıyor.
  • Önceki sistemde içerik oluşturucular, yorumları tamamen kapatma veya manuel inceleme için bekletme gibi sınırlı seçeneklerle karşı karşıyaydı. Yeni özellik ise içerik oluşturuculara daha fazla esneklik sunuyor.
  • Bu güncelleme ile YouTube kullanıcıları artık videolara yorum eklenmesini duraklatma imkânına sahip. Ayrıca, moderasyon ayarları daha anlaşılır hale getirildi ve farklı moderasyon seviyeleri arasında geçiş yapma imkânı sunuldu.

YouTube, içerik oluşturucular için yeni bir moderasyon aracı sunarak, videolara yeni yorum eklenmesini durdurabilme özelliği getirdi. Bu özellik, daha önce gönderilmiş yorumları korurken içerik oluşturucuların “yorumları yönetmeye ara vermelerini” sağlıyor.

Perşembe günü yayımlanan bir blog yazısında YouTube, bu özelliğin içerik oluşturucular için önemli bir esneklik sağladığını belirtti. Artık içerik oluşturucular, yorumları duraklatarak bunaltıcı durumlarda bir mola verebilecekler. Önceki dönemde, içerik oluşturucular yorumları tamamen devre dışı bırakma veya manuel inceleme için bekletme gibi sınırlı seçeneklerle karşı karşıyaydı.

unnamed
Youtube yeni yorum moderasyon özelliği, mevcut video yorumlarınızı kaldırmadan yorum yapanlara müdahale etmenize olanak tanıyor. Görsel: YouTube

YouTube’un açıklamasına göre bu güncellemeyle içerik oluşturucular artık videolara yorum eklenmesini duraklatma imkânına sahip. Şirketten yapılan açıklamaya göre, bu özellik küresel olarak kullanılabilir durumda, ancak detaylı kullanılabilirlik konusunda henüz net bir bilgi paylaşılmadı.

Ayrıca, duyurunun bir parçası olarak YouTube, mevcut moderasyon ayarlarını daha anlaşılır hale getirmek için bazı adlandırmaları güncelledi. Artık kullanıcılar, sadece “Açık”, “Duraklat” veya “Kapalı” gibi basit seçenekler arasından tercih yapabilecek. Ayrıca, yorumların etkinleştirilmesi, farklı isteğe bağlı moderasyon seviyeleri arasında geçiş yapma imkânı sunacak.

Yeni “duraklat” seçeneği, YouTube uygulamasındaki izleme sayfasındaki video düzeyinde yorum ayarlarında veya hem mobil hem de masaüstündeki YouTube Studio’da bulunabilir.

Derleyen: Ayça Ayaz

ayca profil
Ayça Ayaz

Bu içeriği paylaş
Yorum yaz