/

Pantone, 2024’ün Rengini Seçti: Şeftali Tüyü

  • Pantone Renk Enstitüsü, 2024 yılının rengini seçti.
  • 2024’ün rengi, Şeftali Tüyü (Peach Fuzz) olarak açıklandı.
  • Pantone; Şeftali Tüyü rengini zihni, bedeni ve ruhu zenginleştiren, her şeyi kapsayan kadifemsi yumuşak şeftali tonu olarak tanımladı.

Pantone Renk Enstitüsü, her yıl aralık ayında bir sonraki yılın trend rengini seçiyor. Bu seçim, modadan güzelliğe, dekorasyondan sanata ve reklamcılığa kadar birçok sektörü etkiliyor. Pantone Renk Enstitüsü, 2024 yılının rengini seçti. Buna göre 2024’ün rengi Şeftali Tüyü (Peach Fuzz) oldu. Dolayısıyla bu renk, gelecek yılın ürün tasarımlarından ev dekorasyonuna, modadan sanat eserlerine kadar geniş bir yelpazede karşımıza çıkacak.

Enstitü, 2024 yılının rengi olarak seçtiği şeftali tüyü rengini zihni, bedeni ve ruhu zenginleştiren, her şeyi kapsayan kadifemsi yumuşak şeftali tonu olarak tanımlıyor. Ayrıca 2024’ü şefkat ve empati mesajı veren, besleyici, insanları bir araya getiren ve dokunma hissi uyandıran bir renk olarak nitelendiriyor.

Pantone, “Dünyada birçok insan, bakım ve bir aidiyet arıyor. Bu dönemde bu renk, bir sığınak duygusu hissettiriyor. Şeftali Tüyü bizi yenilenmeye, beslemeye ve içsel huzuru bulmaya davet ediyor.” sözleriyle bu sıcak rengi neden seçtiğini açıklıyor.

Hatırlarsanız Pantone geçtiğimiz yıl 2023 yılının rengini, birçok duyguyu yansıtan canlı bir renk olan “Viva Magenta” olarak açıklamıştı.

Derleyen: Nazlı Koyuncu

Bir yanıt yazın