fbpx

Netflix’e Aralık Ayında Gelecek Filmler ve Belgeseller

Gönderen Alp Eren Gümüş
4 dk Okuma Süresi

Netflix aralık ayında ekleyeceği yeni filmlerle kütüphanesini genişletmeye son sürat devam ediyor. Biz de bu yazımızda aralık ayında bizi bekleyen yayınlardan kayda değer olanları sizin için derledik:

Dünyayı Ardında Bırak

8 Aralık’ta Yayında

dunyayi ardinda birak

Mr. Robot’un yazar-yönetmeni Sam Esmail, Rumaan Alam’ın Dünyayı Ardında Bırak adlı romanından uyarladığı filmde, büyük bir siber saldırının ülke çapında elektrik ve internet kesintilerine yol açmasından hemen önce Long Island’da bir tatil evi kiralayan Brooklynli bir aileyi konu alıyor. Evin sahibi G.H. Scott’ın (Mahershala Ali) kızı Ruth’la (Myha’la) birlikte gelip sığınma talebinde bulunması, kiracısı alaycı ve insan düşmanı Amanda Sandford’u (Julia Roberts) rahatsız eder. Ethan Hawke da Amanda’nın güler yüzlü kocası Clay rolünde, etraflarındaki doğal dünya bozulmaya başladığında Sandford’ların çocuklarını korumaya ve barışı sağlamaya çalışıyor. Esmail, çökmekte olan bir toplumun ürkütücü güzelliğine eğilirken, aynı zamanda benzer sosyal geçmişlere sahip, ancak ırk olarak bölünmüş bu ayrıcalıklı yabancılar arasındaki gergin ilişkiyi araştırıyor ve olası bir kıyametin ilk günlerine gidiyor.

Tavuklar Firarda: Kurtarma Operasyonu

15 Aralık’ta Yayında

tavuklar firarda

Aardman Animation’ın 2000 yapımı hit filmi Tavuklar Firarda’nın devam filminde, orijinal filmin sevilen karakterlerini seslendiren çoğunlukla yeni bir kadro yer alıyor. Thandiwe Newton, ilk filmde bir grup asi kümes hayvanına kaçış görevinde liderlik eden ve uzak bir adadaki kuş barınağının güvenliği için bir yumurta çiftliğinden kaçan Ginger’ı canlandırıyor. Kurtarma Operasyonu‘nda, Ginger ve arkadaşı Rocky, Molly’yi (Bella Ramsey) kurtarmak ve eski esirleri Bayan Tweedy’nin (Miranda Richardson) fast-food yenilikleriyle tüm tavuk türünden intikam almasını önlemek için bir fabrikaya girmeye çalışacak. Deneyimli animasyoncu Sam Fell (daha önce Aardman’ın Flushed Away filmini yönetmişti) filmin yönetmenliğini üstleniyor ve orijinal filmin senaristi Karey Kirkpatrick ile birlikte yazdığı senaryo üzerinde çalışıyor.

Maestro

20 Aralık’ta Yayında

maestro netflix

Bradley Cooper’ın 2018’deki ilk yönetmenlik denemesi Bir Yıldız Doğuyor’un eleştirel, ticari ve Oscar başarısının ardından, aktör ikinci filmiyle daha da büyük bir atak yapıyor. Bu bağlamda Maestro, saygın Amerikalı besteci Leonard Bernstein’ın hayatını, aşklarını ve kariyerini konu alan biyografik bir drama sunuyor. Cooper Bernstein’ı canlandırırken, Carey Mulligan da müzisyenin eşi ve vicdanı olan, evlilik dışı ilişkilerinde bile değerli bir yol arkadaşı olarak kalan Felicia Montealegre’yi canlandırıyor. Maestro Bernstein’ın kişisel yaşamından kesitleri, müzik eğitimini kitlelere ulaştırma çabalarını izleyiciyle buluşturmayı hedefliyor. Cooper ve ekibi, Bernstein’ın 1950’lerdeki altın çağında izleyebileceği türden filmler kadar gösterişli ve zengin detaylara sahip bir görsel ihtişam da sunuyor.

Rebel Moon — Part One: A Child of Fire

22 Aralık’ta Yayında

Rebel Moon — Part One A Child of Fire

300 Spartalı ve Justice League’in yönetmeni Zack Snyder, Army of the Dead serisinin ardından ikinci Netflix serisini, bizzat kendi gençliğinde sevdiği bilim-kurgu ve dövüş sanatları filmleri ile çizgi romanlardan esinlenen iddialı filmiyle sunuyor. Rebel Moon, geniş ve zalim bir yıldızlararası imparatorluk içinde nispeten barışçıl bir uydu olan Veldt’te geçiyor. Güçler aniden Veldt’e ilgi duymaya başlayınca, Kora (Sofia Boutella) adında eski bir imparatorluk askeri kendini otoriter rejime karşı savaşmak için eklektik bir yerel halk grubu toplamak zorunda bulur. İlk film iki bölüme ayrılmış olsa da Snyder’ın mitoloji inşasına ve yapım ekibinin set inşasına harcadığı zaman göz önüne alındığında, bu evrende daha fazla hikâyenin anlatılmasını bekliyoruz.

Kevin Hart & Chris Rock: Headliners Only

12 Aralık’ta Yayında

Kevin Hart Chris Rock Headliners Only

Bu belgeselde izleyiciler, iki komedyeni New York’ta dört kapalı gişe gösteriden oluşan unutulmaz bir haftaya hazırlanırken takip edecekler. Yol boyunca Rock ve Hart, devasa başarılarından önce karşılaştıkları mücadeleleri ve zaferleri ilk ağızdan paylaşarak aralarındaki bağı ve kardeşliği gözler önüne serecek.


Yukarıdaki içeriklere ek olarak Netflix’in bu ay kütüphanesine eklemeyi planladığı dizileri ise şu şekilde:

  • Kuş Uçuşu 2. Sezon, 14 Aralık.
  • The Crown 6. Sezon 2. Kısım, 14 Aralık.
  • Berlin, 29 Aralık.

Derleyen: Alp Eren Gümüş

alperen profil
Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bu içeriği paylaş
Gönderen Alp Eren Gümüş
Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.
Yorum yaz