fbpx

Xbox Game Pass’in, PlayStation Gibi Platformlara Getirilmesi Planlanıyor

Gönderen Alp Eren Gümüş
2 dk Okuma Süresi
  • 2019 yılında Microsoft, Xbox Game Pass’i birden fazla platforma taşıma fikrini ortaya attı. Xbox Başkanı Phil Spencer, bu atılımı “şirket için uzun vadeli bir hedef” olarak nitelendirdi. Ancak şirket, bu fikirden bir yıl sonra vazgeçti. Game Pass’i ve birinci parti oyunlarını PlayStation ve Nintendo gibi platformlara taşımak yine Xbox’ın gündeminde.
  • Xbox Finans Müdürü Tim Stuart, hedeflerinin Game Pass ve birinci parti oyunları PS5, Nintendo Switch, cep telefonları ve akıllı TV’ler de dahil olmak üzere “oyun oynanabilen her ekranda” kullanılabilir hale getirmek olduğunu açıkladı.

2019 yılında Microsoft, Xbox Game Pass’i birden fazla platforma taşıma fikrini ortaya attı. Xbox Başkanı Phil Spencer, bu atılımı “şirket için uzun vadeli bir hedef” olarak nitelendirdi. Ancak şirket, bu fikirden bir yıl sonra vazgeçti. Game Pass’i ve birinci parti oyunlarını PlayStation ve Nintendo gibi platformlara taşımak yine Xbox’ın gündeminde.

GameSpot tarafından yayımlanan bir rapora göre Xbox Finans Müdürü Tim Stuart, salı günü Wells Fargo TMT Zirvesinde yeni stratejiye değindi. Hedefin Game Pass ve birinci parti oyunları PS5, Nintendo Switch, cep telefonları ve akıllı TV’ler de dahil olmak üzere “oyun oynanabilen her ekranda” kullanılabilir hale getirmek olduğunu açıkladı.

Stuart, “Ufak bir strateji değişikliği yapıyoruz. Detaylı bir açıklamada bulunmasak da misyonumuz, birinci taraf deneyimlerimizi, abonelik hizmetlerimizi oyun oynayabilen her ekrana getirmektir. Bu akıllı TV’ler demek, mobil cihazlar demek, geçmişte rakip olarak gördüğümüz PlayStation ve Nintendo gibi şirketler demek.” diye açıkladı.

Stuart ayrıca Game Pass’in Microsoft için reklam ve birinci parti oyunlarının yanı sıra büyük bir iş haline geldiğini belirtiyor. Microsoft’un, Game Pass’i Xbox konsola sahip olan ya da olmayan herkesin kullanımına sunma sürecini hızlandırmak istediği ortaya kondu.

Şu anda Game Pass’e PC Game Pass kapsamında PC’den erişilebiliyor. Ancak bu erişim yalnızca Windows işletim sistemi ile sınırlı. Ayrıca Xbox, Nvidia GeForce Now’a PC Game Pass desteği ekleyerek abonelerin Xbox hesaplarını senkronize etmelerine ve Game Pass oyunlarına erişmelerine olanak tanıdı.

Derleyen: Alp Eren Gümüş

alperen profil
Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bu içeriği paylaş
Gönderen Alp Eren Gümüş
Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.
Yorum yaz