/

Elon Musk, X’te Reklam Vermeyi Bırakan Şirketlere Küfretti

  • Elon Musk, yakın zamanda “Yahudi karşıtı” bir tweet paylaştı. Bu tweet yüzünden birçok tepkiye maruz kaldı.
  • Apple ve Disney de dahil olmak üzere birçok şirket Musk’a tepki amacıyla eski adıyla Twitter olan X platformunda reklam vermeyi bıraktı.
  • Musk yakın zamanda katıldığı bir programda, X üzerinde reklam vermeyi bırakan şirketlere “Gidip kendilerini becersinler!” diye çıkıştı.

Eski adı Twitter olan X platformunun sahibi Elon Musk, yakın zamanda bir tweet paylaştı. Bu tweet birçok kişi tarafından “Yahudi karşıtı” bir gönderi olarak algılandı ve birçok tepkinin odağı oldu.

Musk, bu tweet hakkında açıklamada bulundu; “Bu tweet için özür dilerim. Kelimenin tam anlamıyla şimdiye kadar yaptığım en kötü ve en aptalca paylaşım olabilir.” dedi.

Yalnızca kişiler değil şirketler de bu gönderiye tepki gösterdi. Musk’ın gönderisiyle birlikte Apple ve Disney gibi dev şirketler reklamlarını X platformundan çekerek tepkilerini gösterdi.

Bana parayla şantaj mı yapacaklar? Gidip kendilerini becersinler!

Delidolu bir CEO olarak bildiğimiz Musk, bir kez daha medyayı şaşırttı. Dev şirketlerin reklamlarını X’ten çekmesi üzerine Musk, katıldığı bir programda reklam vermeyi kesen şirketlere küfrederek tepki gösterdi.

Musk konuyla ilgili gelen bir soruya yanıt olarak “Bir şirket bana reklamla şantaj yapmaya mı çalışacak? Bana parayla şantaj mı yapacak? Gidip kendilerini becersinler!

Bu reklam boykotunun yapacağı şey bahsi geçen şirketleri öldürmek olacak. Tüm dünya bu reklamcıların şirketleri öldürdüğünü bilecek ve biz de bunu ayrıntılı bir şekilde belgeleyeceğiz.” dedi.

Hakaretlerin ucu Disney’e de dokundu

Musk, X’teki reklamları kaldıran şirketlerden biri olan The Walt Disney Company’nin CEO’su Bob Iger’a atıfta bulundu. Musk, “Hey Bob eğer seyirciler arasındaysan, git kendini becer anlaşıldı mı?” dedi.

Bu çarpıcı açıklamalardan sonra şirketlerin X platformu hakkında alacakları kararlar merak konusu. Ticari açıdan X’e reklam vermenin önemi büyük ancak böyle bir açıklamadan sonra reklam vermeye devam etmek pek kolay olmayabilir.

Derleyen: Ömer Kağan Selen

Ömer Kağan Selen

'Dijital dünya' ile 'gerçek dünya' kavramlarının aynı anlamı ifade edeceği günler uzak değil. Henüz temelleri atılmış bu yeni dünyanın bir parçası değil bir yaratıcısı olmak için çalışan bir yazılım geliştiricisi. Her insanın önce kendi sonra çevresi için çalışmasını hayatın esas amaçları olarak gören biri.
Kağan'ın dijitaliyidir için sloganı "Dijital, gelişim için kullanıldıkça iyidir." oldu.

Bir yanıt yazın