fbpx

Naruto Live-Action Filmine Dair Detaylar Film Duyurulduktan Neredeyse 10 Yıl Sonra Geldi

Gönderen Alp Eren Gümüş
2 dk Okuma Süresi
  • Neredeyse 10 yıldır hakkında duyuru yapılmayan live-action Naruto filminin senaristi belli oldu. Adaptasyonun senaristi; Mighty Nein, Red Sonja, Netflix’in Tomb Raider ve The Witcher: Blood Origin uyarlamalarındaki çalışmalarıyla tanınan Tasha Huo olacak.
  • Lionsgate’in yapımcılığını üstlendiği live-action filmi 2015 yılında duyurulmuştu. Ancak o zamandan beri projeyle ilgili önemli bir haber ortaya çıkmadı.
  • Naruto’nun bir live-action projesi olarak tutunabilmesi için Huo’nun senaryosunun Kishimoto’nun orijinal çalışmasını yansıtması, hikâyesini ve karakterlerini sınırları dahilinde tutması gerektiği tahmin ediliyor.

Neredeyse 10 yıldır hakkında duyuru yapılmayan live-action Naruto filminin senaristi belli oldu. Adaptasyonun senaristi; Mighty Nein, Red Sonja, Netflix’in Tomb Raider ve The Witcher: Blood Origin uyarlamalarındaki çalışmalarıyla tanınan Tasha Huo olacak.

Aslen Masashi Kishimoto tarafından manga olarak çizilen Naruto, köyünün Hokage’si olmak isteyen ana karakterimiz Naruto’nun maceralarını anlatıyor. Lionsgate’in yapımcılığını üstlendiği live-action filmi 2015 yılında duyurulmuştu. Ancak o zamandan beri projeyle ilgili önemli bir haber ortaya çıkmadı.

Shōnen serisinin orijinal mangası, Naruto’nun hayatını ve maceralarını işleyen 700 bölümden oluşuyor. Naruto’dan daha uzun bir manga olan One Piece’in live-action TV uyarlaması Netflix’te 2. sezon için onay alacak kadar başarılı oldu. Her iki serinin de aksiyon ve maceraya benzer şekilde odaklanması nedeniyle, yaklaşan film uyarlamasının da aynı şekilde başarılı olması bekleniyor.

Bununla birlikte, One Piece’in 2. sezonun onaylanmasının nedeni; 1. sezonun kaynak malzemeye sadık kalması oldu. Naruto’nun bir live-action projesi olarak tutunabilmesi için de Huo’nun senaryosunun Kishimoto’nun orijinal çalışmasını yansıtması, hikâyesini ve karakterlerini sınırları dahilinde tutması gerekecek.

Naruto’nun live-action oyuncu kadrosu da serinin önemli bir parçası olacak, çünkü karakterlerini mangadaki orijinallerine benzer şekilde canlandırmaları gerekecek. Bu da ana kahramanları orijinal seride göründükleri şekilde canlandırabilecek oyuncular bulmak anlamına geliyor.

Derleyen: Alp Eren Gümüş

alperen profil
Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bu içeriği paylaş
Gönderen Alp Eren Gümüş
Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.
Yorum yaz