//

Elon Musk, X Platformundaki Başlıkların Geri Döneceğini Açıkladı

  • Elon Musk, X platformunda başlıkların tekrar gösterilmeye başlanacağını duyurdu.
  • Bu değişiklik, önceki kararla çelişiyor. Çünkü Musk, daha önce URL’li başlıkları göstermeyi durdurma niyetini açıklamıştı. Yayıncılar, bu değişiklikle birlikte başlıkları görsellere veya ayrı paylaşımlara eklemeye başlamıştı.
  • X platformu, Musk’ın tartışmalı durumundan sonra büyük reklamverenlerin harcamalarını durdurmuş ve son dönemde çeşitli tartışmalara sahne olmuştu.

Teknoloji girişimcisi Elon Musk, geçtiğimiz ay başlıkları kaldırdıktan sonra X platformunda başlıkların geri döneceğini duyurdu. Milyarder, X’in URL’li ön izleme kartlarında bir güncelleme ile başlıkların yeniden gösterileceğini belirtti.

Musk, yaklaşan güncellemede, şirketin URL kartı görüntüsünün üst kısmına başlığı yerleştireceğini açıkladı. Ancak belirli bir zaman çizelgesi veya kartın nasıl olabileceğine dair örnek vermedi.

Ağustos ayında Tesla CEO’su, X platformunda URL’li başlıkları ön izlemelerde göstermeyi durdurma niyetini açıklamıştı. Şirket, bu duyurudan sonra başlıkları ekim ayında kaldırmıştı. Bu değişiklik, kullanıcıların başlığı görmek için URL kartına tıklamaları gerektiği anlamına geliyordu. Bu durumu aşmak için yayıncılar, görsellerin üzerine kendi başlıklarını yazmaya veya bağlantıyı ayrı olarak paylaşmaya başladılar. Ancak bu değişiklik, bazı yayınların işlerini zorlaştırabilir veya özel formatlara uygun olmayabilir. Bunun ne ölçüde etkili olacağı, yeni kart düzenine bağlı olacak gibi görünüyor.

X platformu, Musk’ın ayrımcı sözlerini desteklemesi sonrasında büyük reklamverenlerin harcamalarını durdurmasıyla sarsılmıştı. Salı günü, Paris Hilton’un 11:11 Media şirketi, X ile olan ortaklığını sadece birkaç hafta sonra geri çekmişti. Bu haftanın başlarında, Musk’ın Media Matters’a hakaret iddiasıyla dava açtığı ortaya çıktı. Bu dava, haber kuruluşunun IBM ve Apple gibi markaların reklamlarının nefret içerikli içeriklerin yanında göründüğünü iddia etmesine karşılık geldi.

Derleyen: Ayça Ayaz

Bir yanıt yazın