fbpx

NASA+ 8 Kasım’da Yayın Hayatına Başlıyor!

Gönderen Nazlı Koyuncu
2 dk Okuma Süresi
  • NASA’nın heyecanla beklenen yayın platformu NASA+, 8 Kasım’da kullanıma sunulacak.
  • Yayın platformu, yapılacak uydu fırlatmalarının canlı yayınlarını, belgeselleri ve sadece bu platform üzerinden izlenebilecek orijinal dizileri içerecek.
  • NASA+, ücretsiz ve reklamsız olarak hizmet sunacak.

NASA+, uzay ajansı tarafından ilk olarak Temmuz 2023’te duyuruldu. Platform, NASA’nın web sitesini yenilemeyi ve NASA uygulamasını geliştirmeyi de amaçlayan dijital varlığını dönüştürme planının bir parçası. NASA+, uzay meraklılarını oldukça heyecanlandırdı. Çünkü yayın hizmeti; yapılacak uydu fırlatmalarının canlı yayınlarını, belgeselleri ve sadece platform üzerinden izlenebilecek orijinal dizileri içerecek. Dahası, platform tamamen ücretsiz ve reklamsız olacak.

Platform, ne zaman hizmete başlayacak?

NASA+, 8 Kasım’da hizmet vermeye başlayacak. Hizmet, akıllı cihazlarda iOS ve Android’deki NASA uygulaması aracılığıyla tüm büyük platformlarda mevcut olacak. Platform ayrıca Apple TV, Fire TV ve Roku (NASA’nın mevcut bir kanalı var) gibi yayın platformlarında hem masaüstü hem de mobil cihazlarda yer alacak.

NASA TV’den farkı ne?

Görünüşe göre NASA+, ücretsiz olan ve canlı yayınlar ile orijinal içerikler için bir yayın ağı olarak hizmet veren mevcut NASA TV’nin bir güncellemesi. İkisi arasında içeriğin ne kadar farklı olacağı belli değil. Henüz tam bir program açıklanmamış olsa da NASA+, NASA TV’nin hâlihazırda yaptığı gibi bir dizi canlı yayın, yapılacak uydu fırlatmaları, NASA’nın Emmy Ödüllü belgesel koleksiyonları ve kamera arkası videoları içerecek.

Derleyen: Nazlı Koyuncu

Nazli profil
Nazlı Koyuncu

Bu içeriği paylaş
Yorum yaz