fbpx

Instagram, Notlara Döngüsel Video Klipler Ekliyor

Gönderen dijital iyidir
1 dk Okuma Süresi
  • Instagram, uygulamada genç kullanıcılar arasında popüler olduğu kanıtlanan DM Notları özelliği için yeni bir eklenti daha deniyor.
  • Notlar bağlantısını güçlendirmek adına Instagram, Notlar’da selfie videolarını test ediyor ve güncellemelerinize hareketli, aktif bir unsur sağlamayı planlıyor.
  • Hepsi bu kadar da değil, Instagram yöneticilerinden Adam Mosseri yakında kullanıcıların Notlar’daki varsayılan profil fotoğraflarını kısa, döngüsel bir video ile güncelleyebileceklerini de söylüyor.

Notlar sayesinde Notlar bölümünüz canlanacak, bu sayede öne çıkanlar daha fazla etkileşime ilham verecek.

Bu ilginç eklenti, Notlar’ın kısa biçimli videolarla daha uyumlu olan genç kitleler arasındaki popülaritesi göz önüne alındığında, daha fazla etkileşim sağlamak için iyi bir yol olabilir.

Haziran ayında Meta, önceki 90 gün içinde 100 milyondan fazla gencin hesabında bir Not paylaştığını söyledi. Ayrıca Meta, genç kullanıcıların genç olmayanlara göre 10 kat daha fazla not oluşturduğunu söylüyor. Ayrıca gençler tarafından oluşturulan Notların %20’sinden fazlası yanıt alıyor.

Video kliplerin eklenmesi bu durumu daha da geliştirebilir. Ek olarak Instagram’da şifreli mesajlaşmanın genişletilmesi, uygulamanın Snapchat’in genç kitleler arasındaki pazar payını yenmesine yardımcı olabilir.

Instagram, bu seçeceğin şimdilik sınırlı bir test aşamasında olduğunu ve gelecekte daha da genişletileceğini söylüyor.

Derleyen: Tuğçe Şahbazoğlu

cropped secilen logo sosyal1001
dijital iyidir

Bu içeriği paylaş
Yorum yaz