fbpx

Apple’ın, AirPods İçin Yol Haritası Sızdırıldı

Gönderen Alp Eren Gümüş
2 dk Okuma Süresi
  • Üçüncü nesil AirPods modelinin, Apple’ın umduğu kadar iyi satmadığı bildirildi, bu nedenle şirket stratejisini değiştiriyor.
  • Apple, önümüzdeki birkaç yıl içinde yeni modeller piyasaya sürüldükçe AirPods serisini farklılaştırmaya çalışacak. Bu plana, önümüzdeki sonbaharda bir halefi duyurulduğunda hem ikinci nesil hem de üçüncü nesil AirPods’un aşamalı olarak kaldırılması da dahil olacak.
  • Üçüncü nesil AirPods’ların iyi satmamasının nedenini, kullanıcıların daha eski, daha ucuz ikinci nesil kulaklık çiftini tercih etmesine bağlanıyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın yeni bir raporuna göre Apple, önümüzdeki birkaç yıl içinde yeni modeller piyasaya sürüldükçe AirPods serisini farklılaştırmaya çalışacak. Bu plana, önümüzdeki sonbaharda bir halefi duyurulduğunda hem ikinci nesil hem de üçüncü nesil AirPods’un aşamalı olarak kaldırılması da dahil olacak. Gurman, üçüncü nesil “normal” AirPods’ların özellikle iyi satmadığını iddia ediyor ve bunu kısmen tüketicilerin sıklıkla Apple’ın satmaya devam ettiği daha eski, daha ucuz ikinci nesil kulaklık çiftini tercih etmesine bağlıyor.

Apple, bu sorunla tekrar karşılaşmamak için 2024 yılında iki adet dördüncü nesil AirPods setini aynı anda piyasaya sürmeyi planlıyor. Her iki set de AirPods Pro’nun altında yer alacak ve fiyatlandırma bugün olduğu gibi benzer kalacak. Ancak iki SKU arasında daha net farklar olacak. Her iki yeni dördüncü nesil AirPods’un da kısa saplı “üçüncü nesil AirPods ve Pro modelinin bir karışımı gibi görünen yeni bir tasarıma” sahip olacağı bildiriliyor.

Bu iki seçenekten üst seviye olanında, AirPods Pro’dan gürültü engelleme ve gelişmiş Find My desteği için şarj kutusuna entegre hoparlörler gibi özellikler bulunacak. Ancak ilginç bir şekilde Gurman, ikisinin de değiştirilebilir silikon kulak uçları içermeyeceğini söylüyor. Bu da AirPods Pro’ya gürültü engelleme performansı ve genel ses kalitesi açısından avantaj sağlayacaktır.

Bir sonraki AirPods, Apple’ın USB-C’ye geçişini devam ettirecek. Gurman’a göre gelecek yıl ayrıca AirPods Max’in USB-C bağlantı noktası ve yeni renkler içeren versiyonları bulunacak. Orijinal AirPods Max, 2020’deki tanıtımından bu yana güncellenmedi ve bu nedenle daha yeni yazılım özellikleri söz konusu olduğunda geride kaldı.

Derleyen: Alp Eren Gümüş

alperen profil
Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bu içeriği paylaş
Gönderen Alp Eren Gümüş
Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.
Yorum yaz