fbpx

Raporlara Göre Netflix, Oyun Koleksiyonunu GTA ile Genişletme Planları Yapıyor

Gönderen dijital iyidir
3 dk Okuma Süresi
  • Netflix’in video oyun dünyasına büyük bir adım atma niyetinde olduğunu iddia ediyor. Rapor, abonelik hizmetinde başlatılmak üzere hedeflenen yeni “daha üst düzey” oyunları içeriyor.
  • Şu anda, Netflix tarafından sunulan oyunların birçoğu bağımsız stüdyolardan, bazıları ise Netflix’e ait olan Immortality, Into the Breach ve Oxenfree 2 gibi başlıkları içeriyor.
  • The Wall Street Journal, Netflix’in daha fazla oyun ve özellikle Grand Theft Auto gibi büyük başlıkları platformuna dahil etmeyi düşündüğünü bildiriyor. Şirketin, GTA oyunu yayımlama planlarını ele aldığı ve Take-Two Interactive ile görüşmeler yaptığı belirtiliyor.

The Wall Street Journal’dan gelen yeni bir rapor, Netflix’in video oyun dünyasına büyük bir adım atma niyetinde olduğunu iddia ediyor. Rapor, abonelik hizmetinde başlatılmak üzere hedeflenen yeni “daha üst düzey” oyunları içeriyor. Şu anda, Netflix tarafından sunulan oyunların birçoğu bağımsız stüdyolardan, bazıları ise Netflix’e ait olan Immortality, Into the Breach ve Oxenfree 2 gibi başlıkları içeriyor.

The Wall Street Journal, Netflix’in artık daha geniş bir kitleye hitap eden oyunları ve franchiseları, örneğin Rockstar’ın Grand Theft Auto serisi, bünyesine dahil etmeyi hedeflediğini düşünüyor. Şirketin, platformunda bir GTA oyunu yayımlama planlarını ele aldığı ve yayıncı Take-Two Interactive ile görüşmelerin yapıldığı belirtiliyor.

Şu aşamada, rapor edilen görüşmelerin hangi GTA oyunlarına odaklandığı net değil, ancak şu an için Netflix’in oyunları yalnızca mobil cihazlarda mevcut olduğundan, şu anda yeni bir mobil başlık üzerine odaklanıldığına dair spekülasyonlar bulunuyor.

The Wall Street Journal’a göre Netflix’te gerçekleşen görüşmeler, video oyun sunumlarını artırmanın platforma yeni aboneleri çekebileceği konusuna odaklandı. WSJ tarafından sunulan Apptopia verileri, Netflix oyun indirmelerinin son bir yılda 30,4 milyondan 70,5 milyona yükseldiğini gösteriyor, bu da bu sunumlar veya son dönemdeki oyun yayınlarına artan ilgiyi gösteriyor.

Daha önce sadece Netflix abonelerinin yaklaşık %1’inin gerçekten günlük oyun oynadığı bildirilmişti, ancak bu sayının geçtiğimiz yıl içinde de bir miktar artmış olması muhtemel, çünkü Netflix 2023’te oyun alanına daha fazla odaklandı.

Platforma daha fazla büyük başlık eklenmesi, muhtemelen Netflix’teki oyunlara yeniden ilgi çekecektir ve GTA gibi büyük başlıkların eklenmesi de bu konuda önemli bir adım olabilir. Bu franchiseların insanları mobil oyun ekosistemine çekecek kadar etkili olup olmayacağı ise henüz belirsiz, ancak Netflix’in bu alanda dikkat çekmeyi amaçladığı açık.

Şirketin ne gibi planlar yaptığını görmek için şu an için beklememiz gerekecek. Bu arada Netflix platformunda zaten Oxenfree 2, Kentucky Route Zero, Immortality, Into the Breach ve diğer popüler oyunlar gibi birçok harika oyun bulunmakta.

Derleyen: Karya Kortel

cropped secilen logo sosyal1001
dijital iyidir

Bu içeriği paylaş
Yorum yaz