fbpx

Paris Saint-Germain, Yapay Zeka Tarafından Üretilen Ücretsiz NFT Posterleri Dağıtıyor

Gönderen Alp Eren Gümüş
3 dk Okuma Süresi
  • Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain, yapay zeka yardımıyla oluşturulan resmî NFT posterlerini dağıtmak için sponsoru Crypto.com ile işbirliği yapıyor.
  • Paris Saint-Germain F.C., Fransa Ligue 1 futbol liginde 24 Eylül’de Olympique de Marseille ile oynayacağı maçtan başlayarak önümüzdeki sezon yedi maçta bu posterleri sergileyecek.
  • Yedi NFT’nin tamamını toplayan taraftarlar; Benicho’nun orijinal poster çalışmalarının baskılarını, PSG oyuncularından imzalı formaları ve takımın bu sezondaki son iç saha maçına katılmak için VIP biletleri kazanmaya hak kazanacak.

Önde gelen Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain F.C., yapay zeka araçlarıyla birlikte oluşturulan maç günü posterlerini piyasaya sürmek için kripto para borsası sponsoru Crypto.com ile iş birliği yapıyor. Taraftarlar, bu posterleri NFT olarak toplayabilecek.

Yaratıcı sürecin bir parçası olarak üretken yapay zekayı kullanan sanatçı Benjamin Benichou, PSG için poster serisini tasarlayan isim. Toplam 1.970 enkarnasyondan sadece yedisi NFT serisi aracılığıyla yayımlanmak üzere seçildi.

Yedi Maç, Yedi NFT Poster

Paris Saint-Germain F.C., Fransa Ligue 1 futbol liginde 24 Eylül’de Olympique de Marseille ile oynayacağı maçtan başlayarak önümüzdeki sezon yedi maçta bu posterleri sergileyecek.

Yedi poster NFT’sinin tamamı, uygun hesap sahiplerinin talep etmesi için Crypto.com’un NFT platformunda ücretsiz olarak yayımlanacak. Her bir NFT, her bir poster ile uyumlu maç gününe karşılık gelecek şekilde kullanıma sunulacak.

Yedi NFT’nin tamamını toplayan taraftarlar; Benicho’nun orijinal poster çalışmalarının baskılarını, PSG oyuncularından imzalı formaları ve takımın bu sezondaki son iç saha maçına katılmak için VIP biletleri kazanmaya hak kazanacak.

paris saint-germain ai nfts
Paris Saint-Germain NFT koleksiyonu için sanat tanıtım çalışması. Görsel: Paris Saint-Germain F.C.

PSG Marka Direktörü Fabien Allègre yaptığı açıklamada, “Benjamin Benichou ile yaptığımız bu iş birliği, bize sonsuz yaratıcı olanaklar sunan bu yeni aracı daha iyi anlamamızı sağladı. Paris Saint-Germain, yeni sınırları keşfetmeye devam ederek sporun geleceğini yeniden tanımlamaya ve yeni nesil taraftarlar için keşfedilmemiş ufuklar açmaya çalışıyor.” dedi.

Sports Business Journal’a göre Crypto.com, 2021 yılında PSG’nin ilk resmî kripto para platformu ortağı olmak için takıma üç yıl boyunca yaklaşık 30 milyon dolar ödeyeceği bildirilen bir sponsorluk anlaşması imzalamıştı.

Paris Saint-Germain, NFT fantezi spor oyunu Sorare ile yaptığı lisans anlaşması aracılığıyla 2020’de Web3’e ilk atılımını yaptı. PSG, Socios kripto taraftar tokenleri aracılığıyla yapılan ödemelerin, Lionel Messi’nin 2021’deki transferine ayrılan bütçenin bir kısmını oluşturduğunu da belirtti.

Benichou, aynı zamanda sosyal e-ticaret girişimi Drop‘un da CEO’su. Benichou, Midjourney ile birlikte tasarladığı yapay zeka tarafından üretilen Nike konsept mağazalarının görsellerini de LinkedIn üzerinden paylaşmıştı.

Benichou, “Paris Saint-Germain kadar ilham verici bir marka ile yapay zeka kadar güçlü bir aracın kesişen potansiyelini keşfettiğinizde, yaratım olanakları sonsuz hâle geliyor. Bu girişim, sanatın teknolojiyle buluştuğu yeni bir sanatsal ve yaratıcı ifade alanının önünü açıyor.” diye belirtiyor.

Derleyen: Alp Eren Gümüş

alperen profil
Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bu içeriği paylaş
Gönderen Alp Eren Gümüş
Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.
Yorum yaz