fbpx

Paint için Heyecan Verici Yenilikler Geliyor!

Gönderen Ayça Ayaz
2 dk Okuma Süresi
  • Microsoft Paint, Windows kullanıcıları için uzun yıllardır temel bir resim düzenleme aracı olarak hizmet veriyor.
  • Şirket, Windows Insider programı üyeleri için sunduğu yeni güncellemelerle Microsoft Paint’i yeniliyor.
  • Bu güncelleme, katmanlar ve şeffaflık gibi gelişmiş özelliklerle kullanıcıların resim düzenleme deneyimini büyük ölçüde geliştiriyor. Ayrıca Paint’in yeni özelliği olan tek tıklamayla arka plan kaldırma özelliği de dikkat çekiyor.

Microsoft Paint, yıllardır Windows işletim sistemi ile birlikte gelip kullanıcıların basit resim düzenlemeleri yapmasına olanak tanıyan temel bir araç olarak biliniyor. Ancak son yıllarda gelişmiş diğer resim düzenleme uygulamalarının yükselmesiyle Microsoft Paint, modası geçmiş gibi hissettiriyordu. Neyse ki bu durum artık değişiyor.

Microsoft, Windows Insider programına katılan kullanıcılara sunulan yeni özellikler hakkında heyecan verici haberler paylaştı. En dikkat çekici güncelleme, Microsoft Paint’i bir adım öteye taşıyor. Artık katmanlar ve şeffaflık gibi gelişmiş özelliklerle donatılan bu güncelleme, kullanıcıların resim düzenleme deneyimini kökten değiştiriyor.

Katmanlar ve şeffaflık özellikleri, resimlerin daha ayrıntılı ve çarpıcı hâle getirilmesini sağlıyor.

Paint BGLayers
Paint’te arka planın kaldırılmasını gösteren kısa animasyon.

Ayrıca Paint’in yeni bir özelliği olan tek tıklamayla arka plan kaldırma özelliği de dikkat çekiyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, bir resmin arka planını hızla temizleyebilir ve ardından farklı bir arka plan ekleyerek tamamen yeni bir görüntü oluşturabilir.

Windows Insider programına katılmayan kullanıcılar için bu yeni özelliklere erişmek, biraz daha beklemeyi gerektiriyor. Bununla birlikte Microsoft’un yapay zeka odaklı yeniliklerle resim düzenleme deneyimini daha da zenginleştirmesi bekleniyor. Microsoft’un 21 Eylül’deki etkinliği, Paint ve diğer Windows uygulamaları için getirilen yenilikleri daha yakından inceleme fırsatı sunacak. Bu etkinlikte ayrıca Surface Laptop Studio 2 ve Surface Laptop Go 3 gibi yeni cihazlarla birlikte yapay zeka güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi verilmesi bekleniyor.

Derleyen: Ayça Ayaz

ayca profil
Ayça Ayaz

Bu içeriği paylaş
Yorum yaz