fbpx

Microsoft Mahkeme Belgesine Göre Elder Scrolls VI, 2026’dan Önce Piyasaya Sürülmeyecek

Gönderen Alp Eren Gümüş
2 dk Okuma Süresi
  • Bethesda’nın yeni oyunu Starfield’in çıkışıyla gözler The Elder Scrolls VI’ya çevrildi. Oyunun çok ileri bir tarihte çıkacağı düşünülse de en erken üç yıl içinde oyunu beklemeye başlayabiliriz gibi görünüyor.
  • The Elder Scrolls VI, yalnızca Xbox ve PC platformları için geliştirilecek, PS için çıkış yapmayacak. Oyunun kesin bir çıkış tarihi olmamasıyla birlikte 2026’dan sonra piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

Bethesda’nın yeni oyunu Starfield’in çıkışıyla gözler The Elder Scrolls VI’ya çevrildi. Oyunun çok ileri bir tarihte çıkacağı düşünülse de en erken üç yıl içinde oyunu beklemeye başlayabiliriz gibi görünüyor.

The Verge‘ün haberine göre Activision Blizzard’ın satın alınmasıyla ilgili devam eden FTC-Microsoft davasının bir parçası olarak Microsoft, yayımcıyı satın aldığından bu yana Bethesda oyunlarını yayımlama yaklaşımını gösteren bir çizelge içeren belgeyi mahkemeye sundu. Microsoft adı altında piyasaya sürülen her bir oyun, çıkış penceresi ve hedeflenen platformlar gibi ayrıntılarla birlikte listeleniyor.

ftc microsoft platform chart

The Elder Scrolls VI’nın bulunduğu sütun, iki büyük şeyi doğruluyor. İlki, oyun kesinlikle PlayStation’a çıkış yapmayacak (Xbox başkanı Phil Spencer’ın önceki açıklamalarına dayanan varsayım buydu). Oyun, sadece Xbox ve PC için piyasaya sürülecek olarak listeleniyor. İkincisi, oyunun kesin bir çıkış tarihi yok ancak “2026 veya sonrasında” çıkması bekleniyor.

Ancak Axios’tan Stephen Totilo’ya göre Spencer, ifadesi sırasında TES VI’nın en az beş yıl sonra çıkacağını ve platformların “teknik olarak kararlaştırılacağını” belirtti.

The Elder Scrolls VI ilk olarak E3 2018 sırasında tanıtıldı. Oyun, duyurulduğu sırada henüz yapım aşamasına geçmemişti ve aradan geçen beş yıl içinde oyun hakkında neredeyse hiçbir ayrıntı açıklanmadı. 2021 yılında Bethesda stüdyo başkanı Todd Howard, The Telegraph’a yaptığı açıklamada oyunun henüz tasarım aşamasında olduğunu ve Fallout 76’nın ardından stüdyonun tek oyunculu deneyimlerden vazgeçtiği belirtti. Bununla birlikte, EA’in o dönemde canlı hizmet oyunlarına yöneldiği yönündeki endişeleri gidermek için oyunu erken duyurmayı tercih ettiğini ifade etti.

Derleyen: Alp Eren Gümüş

alperen profil
Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bu içeriği paylaş
Gönderen Alp Eren Gümüş
Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.
Yorum yaz