Snapchat, “Dreams” Adlı Yeni Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Snapchat, şubat ayında uygulama içinde bir yapay zekâ botuyla sohbet edebileceğiniz ve sorular sorabileceğiniz “My AI” özelliğini duyurmuştu. Şimdi ise sosyal medya devi, “Dreams” adını verdiği daha yenilikçi başka bir görsel yapay zekâ ögesi üzerinde çalışıyor.

Mobil Geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan ekran görüntüsünde, Snap’in yeni “Dreams” projesi, generatif yapay zekâ tarafından desteklenen ve oluşturulmuş alanlara benzerinizi yerleştirmenizi sağlayacak.

Snapchat’ın “Dreams” özelliği, fotoğraflarınız ve videolarınız için yapay zekâ teknolojisini kullanarak muhteşem görünmesini sağlayacak. Bu yeni özellik, fotoğrafınızın veya videonuzun içeriğini analiz ederek sıkıcı şeyleri inanılmaz bir şeye dönüştüren harika filtreler, efektler ve iyileştirmeler ekleyecek.

Bu güncellemeyle hayal gücünüzü serbest bırakabilecek ve arkadaşlarınızla paylaşmak için harika hikâyeler oluşturabileceksiniz. Sıradan bir özçekimi alıp onu herkesin aklını başından alacak bir sanat eserine dönüştürebileceksiniz. “Dreams” sayesinde yaratıcılığınızı tamamen yeni bir seviyeye taşıyabilecek ve Snapchat üzerinde görsel anlatımı havalı hale getirebileceksiniz.

Dreams henüz geliştirme aşamasında ancak kullanıcıların ilgisini çekmeye ve sanal gerçeklikle etkileşim şeklimizi değiştirmeye yönelik büyük bir potansiyele sahip. Snapchat’in bu hamlesi, şirketin sanal gerçeklik alanında öncü bir rol üstlenme hedefini yansıtıyor.

Bu yeni özellikte kullanıcıların oluşturdukları sanal gerçeklik deneyimlerini diğer Snapchat kullanıcılarıyla paylaşabilecekleri düşünülüyor. Dreams’in tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağına dair ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Derleyen: Ayça Ayaz

Bir cevap yazın