//

En Benzersiz Silent Hill Oyununu Ascension’ın Fragmanı Yayımlandı

Konami’nin esrarengiz “canlı, gerçek zamanlı interaktif seri” şeklinde tanımladığı oyunu Silent Hill: Ascension’ın yeni fragmanı yayımlandı. Silent Hill 2 filmi ve umutsuzca beklenen Silent Hill 2 PS5 yeniden yapımı gibi yaklaşan diğer Silent Hill projeleriyle ilgili ayrıntıları beklerken bizi dehşete düşürecek başlığın Silent Hill Ascension olduğu anlaşıldı.

“Kitlesel etkileşimli canlı etkinlikler” düzenleyen bir tür oyun odaklı yayın hizmeti Genvid Entertainment fragmanı yayımlayan isim. Genvid daha önce de Facebook Gaming’e özel canlı etkinlikleri bulunan The Walking Dead: Last Mile ve Pac-Man Community’yi yayımlamıştı.

Silent Hill: Ascension’un Until Dawn gibi yeniden oynanabilir bir oyun olması pek beklenmese de yapılan bir basın bülteninde belirtildiği üzere Ascension, “yeni ve korkunç Silent Hill canavarları tarafından eziyet gören dünyanın, dört bir yanından birden fazla ana karakterin hikâyesini” takip edecek.

Ayrıca oyuna dair söylenenler arasında oyunun sonunu oyuncuların belirleyeceği hatta sonun nasıl olduğunu yapımcıların bile bilmediği yer alıyor.

Yapılan açıklamalardan birinde ise Konami yapımcısı Motoi Okamoto, şirketin “Silent Hill evreninin hayranlarına tanıtılacak yeni karakterlerle birlikte daha önce hiç keşfedilmemiş yerlerde yeni bir interaktif hikâye anlatmaktan memnuniyet duyduğunu” ekliyor. Dünyanın dört bir yanında aynı anda ortaya çıkacak olan birden fazla ana karakterin kaderine oyuncular olarak karar verebileceğimiz vaat ediliyor.

Derleyen: Alp Eren Gümüş

Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bir yanıt yazın