Zenginin Malı Züğürdün Çenesi…: Bugatti’nin Yeni Kulesinin Çatı Katına Araçla Çıkılabiliyor

Dubai, göz alıcı gökdelenlerle doluyken otomotiv markası Bugatti ve geliştirici Binghatti tarafından yapılacak yeni bir kule, dikkatleri üzerine çekiyor. Söz konusu cazibenin sebebi ise lüks konutlara ev sahipliği yapacak yeni binanın bir çift araba asansörü içermesi.

Bugatti’nin yeni göz bebeği Bugatti Residences, Dubai’nin Business Bay bölgesinde yer alacak. Bina hakkındaki mevcut görsellere bakılırsa, binanın tasarımı Zaha Hadid’in daha iddialı çalışmalarını anımsatırken kıvrımlı bir formun göz alıcı gümüşi bir dış cepheyle birleştirilmesiyle öne çıkıyor.

Yüksekliği ve yapısal sistemi gibi daha ince ayrıntılar henüz netleşmese de proje ilerledikçe detayların paylaşılacağı düşünülüyor. Şu an eldeki bilgilere göre bina, her biri benzersiz bir ısmarlama düzene sahip 171 Riviera Mansions konutu ve 11 Sky Mansion çatı katı koleksiyonunu içerecek.

Birçoğumuzun tahmin ettiği gibi içerisinde Fransız tarzını Dubai’de taklit etmek için tasarlanmış bir plaj alanı, özel bir havuz, jakuzi, spa ve fitness kulübü de dahil olmak üzere birçok aktivite olanağı bulunacak. Tüm bunlar haricinde kulenin en ilginç özelliği, Porsche’nin Miami’deki kendi araba asansörü kulesini yansıtan ve sahibinin kelimenin tam anlamıyla eve gitmesine olanak tanıyan iki garajdan çatı katına araba asansörü olacak. Bu da yüksek topuklu sahiplerinin Centodieci’lerini çatı katı süitlerine kadar sürmelerine imkân tanıyacak.

Bugatti’nin basın açıklamasında, “Bugatti Residences için tasarlanan yaşam alanlarının merkezinde, zenginlik için yeni bir standart belirleyen eşsiz işçilik ve zarif yüzeyler yer alacak ve ‘Yaşam Sanatı’nın çağdaş bir tanımlama çağı için yeniden tasarlanmasını sağlayacak. Hem çatı katları hem de malikaneler, dünyanın sunduğu en iyi malzeme seçenekleriyle bezenmiş geniş yaşam alanları sunuyor. Bugatti Residences, Bugatti ve Binghatti’nin tasarımdaki üstünlüğünü yansıtan konfor, işlevsellik ve zarafetin kusursuz bir karışımını taşıyor.” ifadelerine yer verildi.

Bugatti, mimarî tasarıma yoğun ilgi gösteren son lüks otomotiv firması olarak adından söz ettirirken Aston Martin ve Bentley’in benzer zenginlikteki projelerini takip ediyor.

Derleyen: Hatice Bulut

Bir cevap yazın