//

WhatsApp’a Yeni Bir Instagram Özelliği Gelebilir: Kullanıcı Adları!

WhatsApp yakında yapacağı bir güncelleme ile kullanıcıların, uygulamada birbirini kullanıcı adı ile bulmalarına olanak sağlayabilir.

En son alınan bilgilere göre WhatsApp, kullanıcı adı oluşturmaya yönelik bir özellik üzerinde çalışıyor ve bu özellik, uygulamanın gelecekteki güncellemesinde kullanıma sunulacak.

Eklenecek bu yeni özellik ile WhatsApp, Meta’ya ait diğer bir uygulama olan Instagram’a bir adım daha yaklaşıyor.

Bu özellikle kullanıcıların, diğer insanlarla sohbet etmek için telefon numarası veya QR kodu paylaşmak yerine kişinin kendisi tarafından seçilecek bir kullanıcı adını paylaşması yeterli olacak. Ancak şu anda kullanıcı adlarının mesajlaşma uygulamasında nasıl çalışacağı hakkında pek bir şey bilinmiyor.

Bu özellik, insanların WhatsApp’ta birbirlerini bulma ve gizliliklerini artırma yöntemlerinde önemli bir değişikliğe sebep olabilir.

WhatsApp’ın kullanıcı adı ile ilgili duyurusu “mesaj düzenleme” ile ilgili duyurusundan hemen sonra yapıldı. Mesaj düzenleme özelliği, WhatsApp kullanıcılarının bir mesajı gönderdikten sonra 15 dakika içinde, mesajın atıldığı saatin yanında “düzenlendi” ibaresi bulunacak özelliği ifade ediyor. Mesajlaşma uygulaması ayrıca mayıs ayında, belirli birebir sohbetlere veya grup sohbetlerine yalnızca şifrenizi girerek veya biyometrik tarama yaparak ulaşılmasına olanak sağlayan aracı “Sohbet Kilidi” özelliğini de kullanıma sundu.

Kullanıcı adları özelliğine gelirsek, WhatsApp bu özellik ile ilgili henüz bir çıkış tarihi belirlemedi, hatta WhatsApp, henüz bu özelliği onaylamadı. Özellik, tüm cihazlarda kullanıma sunulmadan önce büyük olasılıkla ilk olarak beta kullanıcılarına sunulacak.

Derleyen: Serap Atabey

Serap Atabey

Umutlarını cebine koyarak hedeflerine yürüyen idealist biri. Onun için mutluluk, ne olursa olsun yolda olmak. Yürüdüğü yolda güneşi, çiçekleri, kedileri selamlar; yağmur yağarsa şemsiyesini açmaz. Hayatı, şiirlerine yazar. Araştırmacı, neşeli ve daima öğrenci. Dijitaliyidir için Serap’ın sloganı “Dijital, hayatı seyre çıkmak için en iyi yol olduğu için iyidir.” oldu.

Bir cevap yazın