/

Sonsuz Gençliğin Peşinden Koşan Bryan Johnson’ın Şimdiki Metodu Oğlunun Kanı!

Teknoloji dünyasının ünlü isimlerinden Bryan Johnson, yaşlanma sürecini tersine çevirme konusundaki cesur çabalarını sürdürüyor. Hiçbir masraftan kaçınmayan 45 yaşındaki girişimci, 17 yaşındaki oğlu ve 70 yaşındaki babası dahil olmak üzere kendi ailesinden plazma bağışlarını kabul ederek cesur ve etik açıdan sorgulanabilir bir adım attı.

Dallas’taki prestijli bir klinikte son teknoloji ürünü bir makine, kanları işleyerek farklı bileşenlere ayırdı. Görünüşe göre canlandırıcı vaatlerle dolu olan sıvı plazma, daha sonra yaşlanma sürecinin neden olduğu hücresel hasarı onarmak ve gençleştirmek amacıyla Johnson’ın damarlarına enjekte edildi.

Servetinin yarım milyar dolar olduğu tahmin edilen Johnson, özel bir sağlık ekibiyle birlikte biyolojik yaşını beş yaş düşürmeyi başardı. Bunun sonucunda 37 yaşındaki biriyle karşılaştırılabilir bir kalp, 28 yaşındaki bir kişinin cildi ve 18 yaşındaki bir kişinin akciğer kapasitesine sahip oldu. Bu sonuçlar, Johnson’ı yaşlanma karşıtı araştırmaların ön saflarına taşıdı.

Ensest kan alışverişinin ötesinde Johnson, yaşlanma karşıtı çabalarını daha da güçlendirmek için “Project Blueprint” olarak adlandırdığı sıkı bir rejime devam ediyor. Project Blueprint, Johnson ve babası için kilo kaybı, zihinsel berraklık ve artan canlılık bildiren olumlu sonuçlar verdi.

Johnson’ın nihai hedefi, zamana etkin bir şekilde meydan okuyarak tüm bedensel işlevlerini en yüksek gençlik performanslarına geri döndürmek. Bu iddialı hedefin bilim ve tıp çevrelerinden eleştiri alması şaşırtıcı değil ancak Johnson, kararlılığını sürdürüyor. Bununla birlikte yolculuğunun, yaşlanma karşıtı araştırmaların olanakları ve etik sonuçları konusundaki tartışmalar için önemli bir katalizör görevi gördüğünü savunuyor.

Derleyen: Ayşegül Erdönmez

Ayşegül Erdönmez

Dijital devrimle birlikte insan ilişkileri, medya ve sosyal yaşamın köklü bir değişime uğradığı yadsınamaz bir gerçek. Yazmaya, araştırmaya, öğrenmeye olan tutkusuyla bu değişim sürecinde doğru ve nitelikli haberleri okuyucuya ulaştırmak için dijitaliyidir'in içinde. Ayşegül 'ün dijitaliyidir için sloganı "Dijital, sorguladıkça iyidir." oldu.

Bir cevap yazın