/

YouTube Shorts Videoları Yakında YouTube Music’te İzlenebilecek

YouTube Music, müzik videosu odaklı Shorts’ları göstermeyi amaçlayan “Samples” sekmesini test ediyor.

Son birkaç yıldır, YouTube Music’in Android ve iOS’taki alt çubuğu Ana Sayfa, Keşfet ve Kitaplık’tan oluşuyordu. Mevcut olarak test edilen “Samples” sekmesi, Ana Sayfa ve Keşfet sekmeleri arasına yerleştiriliyor. Bu sekmede dikey formatta müzik videoları bulunabiliyor. Alt çubukta YouTube Shorts simgesinin yerine ise iç içe geçmiş iki oynatma butonunun tercih edildiği görülüyor.

Albüm kapağı, şarkı adı ve sanatçı bilgileri altta görünürken sağ kenarda ise beğenme, ekleme, Shorts, paylaşma ve muhtemelen oynatma düğmeleri yer alıyor. Bu arada, YouTube Music logosu sol üst köşede kalıcı olarak görünüyor.

Şu anda, bunların YouTube Shorts mu yoksa sadece dikey formatta sunulan müzik videoları mı olduğu konusunda bir şey söylemek mümkün değil. Çünkü Samples sekmesi hâlâ test aşamasında bulunuyor.

YouTube Shorts formatı masaüstünde, mobilde ve hatta TV uygulamasında da öne çıkarılmaya çalışılıyor. Şirketin büyük önem verdiği bu format, müzik içerikleri için de son derece uygun. Bu nedenle, Google’ın uyumlu iki parçayı bir araya getirdiği söylenebilir.

Derleyen: Ayça Ayaz

Bir cevap yazın