/

Squid Game Gerçek Oluyor

Netflix, Güney Kore’nin popüler dizisi Squid Game‘den esinlenerek hazırlanan yeni reality şovu Squid Game: The Challenge’ın yayın zamanını açıkladı. Şov, 456 oyuncunun 4,56 milyon dolarlık ödül için orijinal diziden esinlenen bir dizi sınavda yarışmasını konu alıyor.

Squid Game, 2021 yılında yayımlandığı ilk ay içinde 1 milyar saatten fazla izlenerek kısa sürede Netflix’in en çok izlenen dizisi hâline geldi. Dizi, ayrıca Netflix’in iki Emmy adaylığı alan ilk İngilizce olmayan programı oldu. Başrol oyuncusu Lee Jung-jae, Drama Dizilerinde En İyi Başrol Oyuncusu dalında Emmy Ödülü alan ilk Koreli oyuncu oldu.

Beklendiği gibi yayıncı kuruluş, ikinci sezonu duyurmakta gecikmedi. Ancak Netflix, herkesi şaşırtacak şekilde diziden esinlenen bir reality şova yatırım yapmanın da iyi bir fikir olduğunu düşündü.

Henüz izlememiş olanlar için Squid Game, çocuk oyunlarından esinlenen bir dizi yarışmada “canı pahasına” yarışan bir grup çaresiz oyuncuyu anlatıyor. Yarılmayı kaybedenler idam edildiğinden oyunların tuhaf doğası, yerini herkesin hayatının tehlikede olduğu çarpık bir rekabete bırakıyor. Kulağa hiç kimsenin parçası olmak istemeyeceği türden bir oyun gibi geliyor ancak görünürde 4,56 milyon dolar ile Netflix, reality şovları için ihtiyaç duydukları 456 oyuncuyu buldu.

Ne yazık ki, Squid Game: The Challenge sette yaşanan korkunç kaza haberleriyle sarsıldı. Birçok yarışmacı da oyunlarda maruz kaldıkları insanlık dışı koşulları kınadı. Dolayısıyla Squid Game‘den esinlenen eğlenceli bir reality şov olması gereken şeyin, diziye beklediğimizden daha yakın olduğu bildirildi.

Neyse ki, reality şovun yapımı sırasında tam olarak neler olduğunu görmek için uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız çünkü Squid Game: The Challenge, bu kasım ayında Netflix’te.

Derleyen: Görkem Süner

Görkem Süner

Yabancı dillere ve kitaplara olan düşkünlüğüyle yarı zamanlı bir turist, tam zamanlı bir okur. Küçüklüğünden beri bilim ve sanatın farklı dallarıyla ilgilenmiş biri olarak birden fazla ilgi alanında uzmanlaşmanın hayal olmadığı bir dünyada yaşamak istiyor. Görkem’in dijitaliyidir için sloganı “ dijital kullanışlı olduğu sürece iyidir” oldu.

Bir cevap yazın