//

Alphabet CEO’su Sundar Pichai 2022 Yılında 200 Milyon Dolardan Fazla Maaş Aldı!

Alphabet A.Ş.’nin CEO’su Sundar Pichai, şirketin cuma günü federal hükümete verdiği bir rapora göre 2022 yılında yaklaşık 226 milyon dolar maaş aldı. Bu miktar, bir şirket çalışanı başına düşen ortalama maaşın 800 katından fazlaya denk geliyor.

Alphabet A.Ş.’nin cuma günü federal hükümete verdiği bir rapora göre CEO Sundar Pichai, şirketten 2022 yılında yaklaşık 226 milyon dolarlık toplam ödeme aldı. Bu miktar, bir çalışan başına düşen ortalama maaşın 800 katından daha fazla.

Reuters’dan alınan bilgiye göre Pichai’nin ödemesinin yaklaşık 218 milyon doları “bonus”.

CEO ve diğer çalışanlar arasındaki maaş uçurumu ile ilgili haber, Google’ın üst şirketi olan Alphabet’in küresel olarak işten çıkarma yaptığı bir zamanda geldi.

Kaliforniya merkezli şirket, ocak ayında dünya genelinde 12.000 kişiyi işten çıkarma planı yaptığını açıklamıştı. Bu, Alphabet’in küresel iş gücünün %6’sına denk geliyor.

Derleyen: İsa Arslan

İsa Arslan

Kendini belirli bir konuyla ya da görüşle sınırlandırmadan yeni şeyler öğrenmeyi seviyor. Ama dünyadaki vaktimiz kısıtlı olduğundan dikkatini mümkün olduğunca "asıl önemli olan şeyler" üzerine odaklamaya çalışıyor. Dijitaliyidir için İsa'nın sloganı: dijital, gerçek inanç ve kanaatlerimizi ifade ettiğimiz sürece iyidir.
Mail: isa@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın