//

Zoom’un Başkanı Hiçbir Sebep Gösterilmeden İşten Çıkarıldı

Video konferans platformu Zoom, eski bir Google yöneticisi olan başkanı Greg Tomb’u görevden aldı.

Şirket çalışanlarına göre Tomb’un sözleşmesi ani bir şekilde “neden olmaksızın” feshedildi.

Tomb, bu görevi Haziran 2022’de üstlenmiş, kazanç görüşmelerinde de aktif olarak yer alarak şirketin satışlarını denetlemişti.

Bu işten çıkarmadan sonra akıllar yeni gelecek patronun kim olacağındayken Zoom sözcüsü yaptığı açıklamada firmanın yeni bir başkan aramadığını söyledi.

Tomb, Zoom’u 2011’de kuran CEO Eric Yuan’a doğrudan bir rapor verdi.

Zoom, pandemi sırasında iki yıl içinde kullanıcı kişi sayısını üç katına yükseltmesine rağmen şubat ayında şirket azalan taleple başa çıkabilmek için personelinin %15’ini işten çıkarttı.

Yuan, “Ekiplerimizi kapsamlı bir şekilde analiz etmek veya en yüksek önceliklere doğru sürdürülebilir bir şekilde büyüyüp büyümediğimizi değerlendirmek için gerekli zamanı ayıramadık.” diyerek şirketi adına bir öz eleştiride bulundu.

Zoom, ekonomik gerileme karşısında maliyetlerini düşürmeye çalışırken Google Meet, Microsoft Teams ve Slack gibi rakip firmaların gerisinde kalabilir.

Derleyen: Ceren Korkmaz

Ceren Korkmaz

Dinamizmini hiçbir zaman kaybetmeyen dünyada bu akışa uyum sağlarken bilgi alışverişinin en önemli şey olduğunu düşünen Ceren’in en büyük tutkuları okumak yazmak ve izlemekken amacı ise bu eylemleri insanlarla paylaşım içindeyken yapmak. Ceren’in dijitaliyidir için sloganı " Dijital, her zaman söyleyecek sözü olanlar için iyidir." oldu.

Bir yanıt yazın