/

Bir Strateji Klasiği: 12 Oyun Xbox’a Gidiyor

Gelecek haftaki Xbox sürümleri yeni bağımsız ve sevilen bir klasiğin geri dönüşüyle dolu. Sevilen ve merakla beklenen 12 adet oyun önümüzdeki haftadan itibaren Xbox’ta yerlerini alacak.

Strateji severlerin çoğu Age of Empires II’yi bilir. Bu oyunla ilgilenen herkes 1999 klasiğini yeniden ziyaret edebilir veya bilmeyenler ilk kez deneyimleyebilir. Age of Empires II: Definitive Edition oyununda iyileştirilmiş 4K görseller, yeniden düzenlenmiş müzik, yeni seferler, uygarlıklar ve iş birliği modu bulunuyor. 2019 yılında bilgisayar ekranlarında bulunan sürümün aynısı diyebiliriz ancak artık Xbox konsolunda yalnızca Game Pass aracılığıyla oynayabilirsiniz. Şu anlık herhangi bir başka indirme veya satın alma yolu mevcut değil.

Şu anda Game Pass ile sınırlı olan “FPS Roguelite” Roboquest’in ön izlemesi.

Akıllı telefonda bulunan macera odaklı oyun Backfirewall ve “mürekkep tabanlı strateji oyunu” olarak bahsedilen Inkulinati şu anda yolda ancak Game Pass ile sınırlı değiller.

Ayrıca Ternox’tan uzay gemisi tamir eden bir bilinmez olan ReactorX 2 ve Eastasiasoft Limited, İspanyol dövüş sanatları macerası olan Albacete Warrior’da bulunuyor.

ExitMan Deluxe, Rhythm Sprout ve Delivery Us Mars oyunları, Frontier Foundry’in Deliver Us The Moon oyununun devamı niteliğinde. Fashion Police Squad sizi moda suçlarını durdurmak için sokaklara çıkarıyor. Klasik bir RPG’ye yakın bir şey arıyorsanız Heirs of the Kings önerilebilir. Sürüş tutkunları için de Speedway Racing oyunu şu anda yolda. 

İç görsel2

Hem BlackFirewall hem de Roboquest önizlemesi 30 Ocak Pazartesi, Age of Empires II: Definitive Edition ve Inkulinati oyunları ise 31 Ocak Salı gününden itibaren sunulacak.

Ardından 1 Şubat Çarşamba günü sırayı ReactorX2, Albacete Warrior, ExitMan Deluxe ve Rhythm Sprout alıyor.

Deliver Us Mars, Fashion Police Squad ve Heirs of the Kings ise 2 Şubat Perşembe günü için programı dolduruyor.

3 Şubat Cuma günü ise Speedway Racing programı bitiriyor.

Derleyen: Beyza Keleş

Beyza Keleş

Kendini geliştirmeyi, araştırmayı, yeni yerler keşfetmeyi ve keşfettiği yerlerin renkli dünyasında dolaşmayı seven biri. Beyza teknoloji ile iç içe geçmiş bir dünyaya kendince ayak uydurur. Ayak uydurmaya çalışırken de kendisine bir şeyler katar. Dijitaliyidir için Beyza'nın sloganı " dijital özgürleşebildiği sürece iyidir" oldu.

Bir yanıt yazın