/

YouTube Music’e Karaoke Modu Geliyor!

Bir Reddit kullanıcısının yeni YouTube Music güncellemesini telefonunda paylaşmasıyla YouTube Music’in yeni karaoke arayüzü ortaya çıktı.

Spotify, müzik dinleme sektöründe yıllardır tahtın sahibi olsa da YouTube Music artık hatrı sayılır bir konuma sahip. YouTube Music rekabet edebilmek için Spotify’ın birkaç özelliğini uyarladı ve bunlara bir yenisini ekledi.

YouTube Music’in zaten bir şarkı sözleri bölümü vardı ancak yeni çıkan özellik, tıpkı Spotify’ın “canlı şarkı sözleri” özelliği gibi şarkı sözlerini şarkıda göründüğü gibi parlatan karaoke tarzı bir arayüz sağlıyor.

Senkronize bir şekilde takip edilebilen şarkı sözleri, kullanıcılara eşsiz bir karaoke deneyimi sunabiliyor. Şimdilik test aşamasında olan YouTube karaoke modu yalnızca belirli kullanıcıların erişimine açık. Özelliğin çıkış tarihi ise henüz bilinmiyor.

Derleyen: Gamze Kılıç

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir yanıt yazın