YouTube “NFL Sunday Ticket” ile Kesin Anlaşmayı Sağladı

Aylar süren görüşmelerden sonra YouTube, NFL Sunday Ticket oyunlarını 2023’ten itibaren YouTube ve YouTube TV’ye getirmek için resmî olarak anlaşma sağladı.

YouTube bugün, NFL Sunday Ticket’ın 2023’ten itibaren hem YouTube Primetime Channel’a hem de YouTube TV’ye geleceğini resmen onayladı. Dönüm noktası niteliğindeki anlaşma, 1994’teki başlangıcından bu yana ilk kez Sunday Ticket haklarını DirecTV’den uzaklaştırıyor. Şirket, anlaşmayı sağlamak için Apple TV+, Amazon gibi teknoloji devleri ile rekabet etmek durumunda kaldı. 

The Wall Street Journal’a göre anlaşmanın YouTube’a yılda yaklaşık 2 milyar dolara mâl olacağı bildiriliyor. NFL baş yetkilisi Roger Goodell ise konu üzerine “NFL Sunday Ticket’ı YouTube TV ve YouTube Prime Time Kanallarına getirmekten ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hayranların NFL’i nasıl izleyip takip ettikleri konusunda yeni bir çağ başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Birkaç yıldır oyunlarımızın dijital dağıtımını artırmaya odaklandık ve bu ortaklık geleceğe bakmamızın ve yeni nesil NFL hayranlarını oluşturmamızın başka bir seçeneği olacak.” İfadelerini kullandı.

NFL Sunday Ticket’ın YouTube TV’ye gelmesi ile temel paketlerin fiyatlarında bir yükselme meydana gelmeyeceği belirtiliyor. NFL Sunday Ticket, izleyicinin konumuna göre “piyasa dışı” olarak kabul edilen normal sezon NFL oyunlarından oluşuyor. Bu, hayranların favori takımlarını herhangi bir yerde takip etmelerine ve yerel kanallar tarafından yayımlanmayacak oyunları görüntülemelerine olanak tanıyor.  Blog yazısında ayrıca YouTube ve NFL’in “barlar ve restoranlar gibi ticari kuruluşlarda NFL Sunday Ticket dağıtımını desteklemenin ek yollarını belirleyeceği” de aktarılıyor.

YouTube, anlaşmanın duyurusunu ise Twitter’da şöyle paylaştı:

Derleyen: Aylin Aşkın

Aylin Aşkın

Dijital platformlar insanın kişisel ve mental gelişimi için günümüzde pragmatik yaklaşıldığında insanı bir üst seviyesine davet eden bir hal aldı.O İnsanın gelişim üzerine kendisine çizdiği görünmez sınırları dijitalin doğru kullanımı ile aşabileceğine inanıyor.Onun sloganı ise "Dijital ile kendini sınırlarının çok ötesinde bulacaksın."

Bir cevap yazın