/

Xbox Gelecekteki Üç Bethesda Oyununun Muhtemelen Konsola Özel Olacağını Kabul Etti

Xbox, gelecekteki üç Bethesda oyununun Xbox ve PC platformlarına özel olacağını öngörüyor. 22 Aralık’ta Microsoft, FTC’nin Activision Blizzard’ı satın alma teklifine karşı açtığı davaya 37 sayfalık bir yanıt yayımladı. Çevrim içi olarak görüntülenebilen belgenin altıncı sayfasında Xbox, gelecek üç Bethesda oyununun Xbox ve PC sistemlerine özel olacağını kabul ediyor.

Yayımcı bu üç oyunun ismini vermekten kaçınıyor ve isimleri belgede karartılıyor. Belgenin bir bölümünde “Xbox gelecekteki üç (Bethesda) oyununun… Xbox ve PC’lere özel olacağını öngörüyor.” deniyor ve söz konusu oyunların “öncelikle tek başına veya küçük gruplar halinde” oynanmak üzere tasarlandığı da ekleniyor.

Starfield’ın Bethesda tarafından geliştirilen bu üç oyuna dahil olup olmadığı henüz belli değil. Bununla birlikte Starfield’ın Xbox ve PC sistemlerine özel olduğu birkaç aydır kamuya açık bir bilgi olduğundan, Microsoft’un FTC’ye karşı yaptığı başvuruda Starfield’ı atlamaktan kaçınması gereksiz olurdu.

Xbox ve PC’ye özel bu üç oyunun henüz kamuoyuna açıklanmamış olması kuvvetle muhtemel. Bu üç oyundan bir diğerinin Arkane’nin Redfall’u olmadığını belirtmekte fayda var. Starfield gibi Redfall’ın da Xbox ve PC sistemlerine özel olacağı bir süredir biliniyordu.

Bu oyunlardan biri Wolfenstein’ı geliştiren stüdyo Machine Games tarafından geliştirilmekte olan ve hakkında çok az somut bilgiye sahip olduğumuz Indiana Jones oyunu olabilir. Ne Xbox ne de Bethesda yaklaşan oyun için herhangi bir platform duyurusu yapmadı. Bu da Indiana Jones oyununun burada bahsedilen özel oyunlardan biri olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

Derleyen: Alp Eren Gümüş

Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bir yanıt yazın