Google, Chrome 110 ile Yeni Bir Çağın Başlayacağını Duyurdu!

Google, Chrome tarayıcısının 110 sürümü ile birlikte yayın takvimine yeni bir satır daha ekliyor: “Early Stable Release”

Google, Chrome web tarayıcısının sürüm yayımlama programında büyük bir değişiklik yapacağını duyurdu. Chrome 110 ile şirket, son sürüm olan “Stable” sürümden bir hafta önce yeni bir “Early Stable” sürümünü kullanıma sunacak ancak bu yeni sürüm herkes için olmayacak ve Google, sürümün kullanıcıların küçük bir yüzdesine sunulacağını söylüyor.

Google bu değişikliğin nedeninin olası hataların daha geniş bir kullanıcı tabanını etkilememesini sağlamak olduğunu söyledi. Chrome büyük bir pazar payına sahip olduğundan bu yeni ara sürümün mantıklı bir karar olduğu düşünülüyor.

Chrome Geliştiricileri yaptıkları açıklamada “Chrome’un sürüm programında bir değişiklik yapıyoruz. Chrome 110’dan başlayarak “Stable” sürümün ilk çıkış tarihi normalden bir hafta erken olacak. Bu “Early Stable” sürüm, kullanıcıların küçük bir yüzdesine yayımlanacak ve çoğu kişi sürümü bir hafta sonra, planlanan normal tarihte alacak. Bu aynı zamanda yeni sürümün Chrome indirme sayfasından kullanıma sunulacağı tarih olacak.” ifadelerini kullandı.

Chrome 110’un yayın takvimi de şu şekilde sıralanıyor:

  • Beta sürümü: 12 Ocak 2023
  • Early Stable sürüm: 1 Şubat 2023
  • Stable sürüm: 7 Şubat 2023

Derleyen: Gamze Kılıç

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir yanıt yazın