/

Musk “Yerime Geçecek Kadar Aptal Birini Bulduğumda CEO’luğu Bırakacağım”

Elon Musk, “işi alacak kadar aptal birini bulur bulmaz” Twitter CEO’luğundan istifa edeceğini söyledi. Ekim ayı sonunda sosyal medya şirketini 44 milyar dolar değerinde bir anlaşmayla satın alan milyarder girişimci, dün gece attığı bir tweet’te, yeni bir CEO göreve geldiğinde “sadece yazılım ve sunucu birimlerini koordine edeceğini” ifade etti.

CEO’luk görevinden ayrılma kararı, Musk’ın geçen hafta Twitter’da düzenlediği ve “Twitter’ın CEO’luğundan ayrılmalı mıyım?” sorusunu yönelttiği bir anketin ardından geldi. Musk, aynı zamanda anketin sonuçlarına uyacağını da sözlerine ekledi. 17 milyondan fazla kişinin oy kullandığı ankette, katılanların %57,5’i Musk’ın istifa etmesi gerektiğini, %42,5’i ise yerinde kalması gerektiğini oyladı.

Musk, anketin sonuçlanmasından bu yana ilk kez sonuca uyacağını ve Twitter’ı yönetmesi için başka birini getireceğini doğruladı. Elbette şu anda Twitter’da işleri yoluna koyma görevini üstlenmeye istekli birini bulmanın ne kadar süreceği konusunda kimsenin bir fikri yok. Ayrıca birçok kişinin şimdiden düşündüğü gibi Musk’ın perde arkasından kararları vermeye devam edip etmeyeceği merak konusu.

Derleyen: Nazlı Koyuncu

Bir yanıt yazın