/

Resident Evil Village’ın VR modu Sony PSVR2 ile Birlikte Geliyor

Capcom, çarşamba günü yaptığı açıklamada Resident Evil Village’ın VR modunun Sony’nin yeni VR donanımının şubat ayında piyasaya çıkmasıyla aynı tarihte PlayStation VR 2’de de mevcut olacağını duyurdu. Oyun sahipleri bu güncellemeye ücretsiz olarak erişebilecek.

Capcom’dan Kanda Tsuyoshi’nin PlayStation blog gönderisine göre oyunun tüm senaryosu VR’da oynanabilecek. Tsuyoshi, PSVR2’nin yeni Sense kontrol cihazlarını “nesnelerle etkileşime girerken ve silahları ateşlerken titreşimi, geri tepmeyi ve direnci hissetmek için” kullanılabileceğini de açıklamasına ekliyor. Tsuyoshi, Sense kontrol cihazlarının savaşta kollarınızı korumak için yukarı kaldırmak ve ateş etmek için silahınızı önünüzde tutmak gibi sezgisel hareketleri mümkün kıldığını ve aynı anda iki silah tutabileceğinizi yazıyor.

Capcom sözcüsü Kyle Burleson’ın yaptığı açıklamaya göre Village’ın VR modu yalnızca ana senaryoda kullanılabilecek, yani arcade türündeki Mercenaries modunda veya kısa süre önce lansmanı yapılan Shadows of Rose DLC’sinde kullanılamayacak.

Resident Evil Village çarşamba günü açıklanan tek yeni PSVR2 lansman oyunu değil. Sony, platformun PS2 havai fişek bulmaca oyunu Fantavision’ın Fantavision 202X başlıklı bir devam oyununa sahip olacağını duyurdu. Sony’nin blogunda ayrıca çok oyunculu kılıç dövüşü oyunu Altair Breaker, co-op oyunu The Tale of Onogoro ve ritim oyunu Kizuna AI – Touch the Beat! gibi diğer lansman oyunlarına ilişkin bazı ayrıntılar da yer alıyor. Ayrıca geçtiğimiz hafta Sony, tartışmasız en önemli lansman oyunu olan Horizon Call of the Mountain için de yeni kısa bir fragman paylaştı.

Derleyen: Deniz Akbulut

Deniz Akbulut

Dijitalleşen dünyanın tadını tuzunu gelenekselliğin özüyle bulmaya çalışan Z kuşağının ilk numunelerinden biri. Sanat, tarih ve evren hakkında araştırma yapmayı ve jenerasyonları bu paydada buluşturmayı gaye edindi. Deniz’in Dijitaliyidir için sloganı ‘dijital anlamak ve anlaşılmak için iyidir’ oldu.

Bir yanıt yazın