//

Messi ‘Yumurtayı’ Kırdı: Instagram’da Yeni Beğeni Rekoru!

Arjantin’in yıldız futbolcusu Lionel Messi, Instagram’da paylaştığı Dünya Kupası fotoğrafı ile ‘yumurta’ fotoğrafının beğeni rekorunu kırdı.

Bunu yazarken Lionel Messi’nin paylaştığı fotoğrafta şu anda 61 milyon beğeni bulunurken ‘yumurta’ ise 57 milyon beğeniye yaklaşıyor var.

‘Yumurta’nın Olayı Neydi?

Yumurta ilk ortaya çıktığında, ünlülere karşı bir tür protesto oylaması gibi görünüyordu. Kullanıcılar, Instagram’ın o zamanki beğeni rekorunun sahibi Kylie Jenner’ı devirmek umuduyla resimle etkileşime girmeye çağrıldı.

World_record_egg Instagram hesabının arkasında kimin olduğu ve nasıl bu kadar hızlı bir şekilde bu kadar çok beğeni çekmeyi başardığı konusunda pek çok spekülasyon yapıldı.

Bazıları bunun takipçi satın alan büyük bir şirketin pazarlama taktiği olduğunu söyledi ancak İngiliz reklam yöneticisi Chris Godfrey, iki kişiyle birlikte bu hesabı kendisinin yarattığını ve tek amaçlarının mümkün olduğunca çok beğeni almak olduğunu iddia etti.

Derleyen: Işık Arda Yardımsever

Arda Yardımsever

Kürselleşmiş dünyanın içine doğan bir Z kuşağı. Dil bilime olan ilgisi sayesinde dünya vatandaşlığı pasaportunu doğuştan alan biri.

Arda’nın dijitaliyidir için sloganı “dijital eğer siz dünyaya açıksanız iyidir” oldu…

Mail: arda@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın