/

EA Sports Son Dört Dünya Kupası Şampiyonunu Doğru Tahmin Etti

EA Sports, Dünya Kupası’nın galibini dördüncü kez bir kez daha doğru tahmin etti.

Turnuva öncesi, FIFA 23’ün yeni çıkan Dünya Kupasına Başlama ve Turnuva modlarındaki Dünya Kupası sıralamalarını kullanarak Arjantin şampiyonluğunun olası tahmininde bulunmuşlardı.

Uzatmalarla 3-3 biten heyecanlı karşılaşmanın ardından, Arjantin penaltılarda Fransa’yı 4-2 mağlup ederek kupanın sahibi oldu.

Ancak EA’in İngiltere’nin turnuvadan hangi aşamada eleneceği ve altın ayakkabıyı kimin kazanacağı gibi diğer tahminleri yanlış çıktı. Fransa’nın golcüsü Kylian Mbappe, turnuvayı en çok gol atan oyuncu olarak tamamladı.

2010 yılında İspanya, 2014 yılında Almanya, 2018 yılında Fransa ve 2022 yılında Arjantin tahminiyle EA, son dört şampiyonu doğru tahmin etti. Olası 2014 Almanya şampiyonluğu tahminini hemen duyurmuşlardı.

Diğer büyük spor turnuvaların şampiyonlarını tahmin etmede ise EA daha az başarılı. EA, Madden oyunlarından son 11 Super Bowl tahmininde bulundular ve yalnızca beşini doğru çıktı.

Derleyen: Erol Can Doğan

Erol Can DOĞAN

"Kıyıya vurmadıkları sürece balıklar suyun farkında değildirler" sözünü hayatında deneyimlemiş, zihnini teknolojik distopyalarla kirletmemiş, dünün şartlarına barışık, bugünün gerçeklerine uyumlu, geleceğin olasılıklarına şimdiden odaklanmış. Erol Can'ın dijitaliyidir için sloganı "geleceğin dünyası dijitalle iyidir" oldu.

Bir yanıt yazın