/

Yeni Tomb Raider Oyununu Amazon Games Yayımlayacak

Amazon Games geçtiğimiz günlerde, Crystal Dynamics’in bir sonraki Tomb Raider oyununu yayımlayacağını duyurdu.

Crystal Dynamics, yeni Tomb Raider oyununu ilk olarak mart ayında bir Unreal Engine 5 gösterimi sırasında tanıttı. Kısa bir süre sonra Square Enix, Crystal Dynamics’in yanı sıra kardeş stüdyoları Eidos Montreal ve Square Enix Montreal’i 300 milyon dolara Embracer Group’a sattı. Bu açıkça yeni Tomb Raider’ı tabiri caizse yayıncısız bıraktı ve Crystal Dynamics kendi kendine yayımlamak yerine Amazon Games ile ortak olmaya karar verdi.

Crystal Dynamics stüdyo başkanı Scot Amos bir basın açıklamasında “Amazon Games ile Lara Croft evrenine yönelik yaratıcı vizyonumuzu, hırslarımızı ve değerlerimizi paylaşan bir ekip bulduk. Yayıncılık ve geliştirme iş birliklerinin ne olduğunu yeniden yazmak için benzersiz bir konuma sahipler ve şimdiye kadarki en büyük ve en iyi Tomb Raider oyununu inşa etmekle başlayarak bu yeni yolu birlikte oluşturmaya istekliyiz.” dedi.

Yeni Tomb Raider ile ilgili detaylar hâlâ oldukça az ancak Crystal Dynamics, yukarıda belirtilen basın açıklamasında “keşfi ve yaratıcı yol bulmayı ödüllendiren, çözülecek akıl almaz bulmacaları ve yüzleşilecek ve üstesinden gelinecek çok çeşitli düşmanlarla tek oyunculu, anlatı odaklı” bir oyun olduğunu söylüyor. Bir sonraki Tomb Raider oyunu “erken geliştirme” aşamasında, bu yüzden çıkış tarihi belirsiz ancak çok platformlu bir sürüm olacağını biliyoruz.

Derleyen: Gamze Kılıç

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir yanıt yazın