/

Magic Eden Oyun Projeleriyle Polygon NFT Launchpad ve Marketplace’i Açıyor

Web3 oyun yol haritasını temel alan Magic Eden, Shatterpoint ile ilk Polygon NFT darphanesini destekliyor. Bu haber Magic Eden’in tam özellikli, çok zincirli bir NFT platformu olma çabalarını hızlandırıyor. Aralık ayında Infinite Drive with Aston Martin ve Shatterpoint; 2023’ün başlarında ise Taunt Battleworld, Planet Mojo ve Kakao Games gibi birinci sınıf geliştiricilerle çalışarak heyecan verici oyunları blok zincirine getirmeyi planlıyor.

Önde gelen zincirler arasında gelen NFT platformu Magic Eden, Launchpad’inin ve pazar yerinin Polygon NFT basımını ve ticaretini destekleyecek şekilde genişletildiğini duyurdu.

Magic Eden, 2022’nin başlarında Launchpad’ini tanıttığından beri NFT dropları için lider haline geldi ve 400’den fazla SOL ve ETH projesinin piyasaya sürüldüğünü gördü. Launchpad, birincil piyasaya çıkan NFT koleksiyonları için en üst düzeyde özelleştirme, pazarlama desteği ve operasyonel yürütme sunmakta. Launchpad’i tamamlayan Magic Eden’in aktif ikincil NFT piyasası hem yaratıcıların hem de koleksiyoncuların ek likiditeye erişmesine ve listelenen 10.000’den fazla koleksiyona giriş yapmasına olanak tanıyacak. Magic Eden’ın Polygon ile entegrasyonu sayesinde, yeni yaratıcılar, stratejik IP’ler ve oyun geliştiricileri artık topluluklarını kolayca başlatmak ve büyütmek için Magic Eden’ın zincirler arası kitlesinden ve ürünlerinden yararlanabilecekler.

Bugün Magic Eden; Polygon Launchpad sunumunu, blok zinciri oyun projesi Shatterpoint ile başlatacak. Aylık 50 milyondan fazla aktif oyuncuya ve 1,5 milyarın üzerinde kümülatif indirmeye sahip Avrupa’nın önde gelen oyun stüdyolarından BlockGames ve Estoty tarafından geliştirilen Shatterpoint, iOS ve Android için ücretsiz, aksiyon rol yapma çok oyunculu bir mobil oyun olacak. Bu mint’in ardından Infinite Drive, 18 Aralık’ta Magic Eden’a ulaşan ikinci Polygon mint’i olacak. Infinite Drive, oyuncuların Aston Martin, Renault, Alpine ve daha fazlası dahil olmak üzere en popüler ve prestijli markalardan araba toplamasına olanak tanıyan ilk mobil NFT yarış platformu ve araba tutkunlarının bir araya geldiği metaverse olacak. Magic Eden pazar yeri aracılığıyla oyuncular NFT arabalarını satın alabilir ve rakipsiz bir koleksiyon oluşturabilirler.

Magic Eden COO’su ve Kurucu Ortağı Zhuoxun Yin, bugünkü haberlerle ilgili olarak “Hızlı, sorunsuz NFT para basma ve ticaret platformu deneyimimizi Polygon’a resmî olarak getirdiğimiz için heyecanlıyız. Aston Martin ile Shatterpoint ve Infinite Drive gibi güçlü geliştirme ekiplerine ve IP’lere sahip projelerimizin olması, daha geniş bir kitleye ulaşmamızı sağlayarak bu entegrasyonu daha da anlamlı kılıyor. Web3 oyunlarının milyar dolarlık bir endüstri olacağını öngörüyoruz ve Magic Eden’ın NFT oyunlarının keşfi ve zincirler arasında ticareti için başvurulacak platform olmasından heyecan duyuyoruz.” dedi.

Magic Eden, 2023 yılının ilk çeyreğinde, beceri tabanlı dövüş oyunu Taunt Battleworld, otomatik satranç oyunu Planet Mojo ve önde gelen Koreli blok zinciri oyunları geliştiricisi BORA by Kakao Games’in projelerinden madeni paralar çıkararak Polygon ile oyun momentumunu geliştirmeye devam edecek. Magic Eden kısa bir süre önce, oyun ortaklıklarının büyümesine öncülük etmek ve gelişmiş oyun yaratıcısı ve koleksiyoncu deneyimlerinin geliştirilmesini desteklemek için geleneksel ve Web3 oyun alanında bir oyun endüstrisi emektarı olan Chris Akhavan’ı işe aldığını da duyurdu.

Derleyen: Onur BEDEK

Bir yanıt yazın