//

Amazon Prime Video “God of War” Dizisi için Gün Sayıyor!

Amazon Prime Video, son derece popüler PlayStation oyununa dayanan canlı aksiyon serisi God of War’ı yayımlamaya hazırlandığını duyurdu.

  “God of War” hayranlarına sevindirici haber geldi. Amazon, Prime Video’da bir “God of War” canlı aksiyon dizisi yayımlamaya hazırlanıyor. Prömiyer tarihi henüz açıklanmamış olsa da “God of War”  Prime Video’ da 240’tan fazla ülke ve bölgede izlenebilecek.

Dizi, Antik Yunanistan’daki kanlı geçmişini Midgard’ın İskandinav krallığında yaşamak için bırakan Savaş Tanrısı Kratos’u konu alacak.  Kratos karısının ölümünün yasını tutarken ölen eşinin son arzusunu yerine getirmek için görüşmediği oğlu Atreus ile eşinin küllerini en yüksek zirveden serperek hain bir yolculuğa çıkacak ancak bu macerada Kratos’un oğluyla olan bağı sınanacak ve Kratos, her türden yeni Tanrı ve canavarla savaşmak zorunda kalacak.

Yeni “God of War” serisi muhtemelen Amazon için büyük bir hit olacak. Duyuru “God of War”ın devamı niteliğindeki oyun “God of War: Ragnarök”ün geçen ay kamuoyuna duyurulmasının ardından heyecanlı oyuncuların kopyaları kapmasıyla beraber geldi. Santa Monica Stüdyosu tarafından geliştirilen “God of War: Ragnarök”ün “PlayStation tarihinin en hızlı satan birinci parti lansman oyunu” olduğunu tweet’ledi. Rekor kıran oyun yalnızca ilk haftada 5,1 milyon kopya sattı.

 Amazon Studio’nun Küresel Televizyon Başkanı Vernon Sanders konu ile ilgili yaptığı açıklamada “God of War” için “zengin hikâye anlatımı kadar geniş ve sürükleyici dünyalarıyla da küresel müşterilerimizi büyüleyeceğine inandığımız ilgi çekici, karakter odaklı bir franchise” ifadelerini kullandı.

Ayrıca God of War 2018’in yönetmeni ve Ragnarök’ün kreatif direktörü Cory Barlog ise yeni projenin yönetici yapımcılarından biri olacak. Çarşamba günü attığı şifreli tweetle takipçilerine sürecin biraz zaman alacağını belirtti. Cory Barlog’un paylaşımına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Derleyen: Aylin Akşın

Aylin Aşkın

Dijital platformlar insanın kişisel ve mental gelişimi için günümüzde pragmatik yaklaşıldığında insanı bir üst seviyesine davet eden bir hal aldı.O İnsanın gelişim üzerine kendisine çizdiği görünmez sınırları dijitalin doğru kullanımı ile aşabileceğine inanıyor.Onun sloganı ise "Dijital ile kendini sınırlarının çok ötesinde bulacaksın."

Bir yanıt yazın