/

Westworld HBO Max’ten Kaldırılıyor!

Geçtiğimiz ay yeni sezonunun iptal edildiği duyrulan bilim kurgu dizisi Westworld, Warner Bros. Discovery’nin açıkladığına göre HBO Max’ten kaldırılacak. Kararın sebebi ise şirketlerin masrafları azaltmak istemesi.

Jonathan Nolan ve Lisa Joy çiftinin başarılı ortaklığının ürünü HBO dizisi Westworld, dijital platform HBO Max’te yayımlanıyordu. Gelen haber, bol Emmy ödüllü yapımın platformdan da kaldırılacağını belirtti.

Westworld haricinde 2021’de yayın hayatına başlayıp ilk sezonun yarısında iptal edilen The Nevers da platformdan kaldırılacak. Kaldırılma tarihi tam olarak belli olmamakla birlikte bu iki yapımın ücretsiz, reklamlı bir serviste yer alacağı düşünülüyor.

Westworld’ün iptal sebeplerinden biri olarak eski popülaritesini kaybetmesi gösteriliyor. Seyircilerin büyük bir kısmı oldukça orijinal ve çekici bir hikâyeyle başlayan dizinin son iki sezonunun ana hikâyeden fazlasıyla uzaklaştığı yorumunu yapmıştı. Tüm bunlara karşın Westworld, hâlâ HBO Max’in en başarılı yapımlarından biri kabul ediliyor. Günün sonunda şirketler, bu kararın desteklenmesi konusunda yalnız kalabilir.

Warner Bros. Discovery, 2023 yılı içerisinde HBO Max ve Discovery+’ı tek bir platformda birleştirmeyi planlıyor. Edinilen bilgilere göre bu platformun adı “Max” olabilir.

Derleyen: Hatice Bulut

Bir yanıt yazın