/

Netflix’in Yeni Live-Action Uyarlaması My Hero Academia Olacak!

Live-action My Hero Academia filminin yapımcılığını Netflix üstlenecek. Netflix, Legendary Entertainment ortaklığıyla My Hero Academia manga ve animesinin live-action film uyarlamasının yapımcılığını ve dağıtımını üstlenecek. Shinsuke Sato ise yönetmen ve baş yapımcı olarak görevine devam ediyor.

Filmin senaryosunu Joby Harold yazıyor. Harold 2007’de Hayden Christensen ve Jessica Alba’nın başrollerini paylaştığı gerilim filmi Awake’i yazıp yönetmiş ve yakın zamanda King Arthur: Legend of the Sword ve Army of the Dead gibi filmlerin senaryolarını yazmıştı. Ayrıca yakında gösterime girecek olan Transformers: Rise of the Beasts filminin yazarlığını da Harold üstlendi.

Önceden de bir My Hero Academia filmi üzerinde çalışıldığını ancak projenin 2018’den beri ortalıkta dolaştığını duymuştuk. 2021 yılındaysa Shinsuke Sato’nun yönetmen olarak projede yer alacağını öğrendik. Sato daha önce Japonya’da Gantz, Death Note: Light Up the New World, Bleach, Inuyashiki ve Kingdom gibi bir dizi live-action anime ve manga uyarlamasını yönetti. My Hero Academia onun ilk İngilizce filmi olacak.

Death Note ve Cowboy Bebop gibi önceki anime uyarlamalarına hayranların gösterdiği tepkiye rağmen, Netflix bu yönde ilerlemeye devam ediyor. Uzun soluklu One Piece serisine dayanan bir dizi, belki de bu yaklaşan projelerin en dikkat çekeni.

Derleyen: Alp Eren Gümüş

Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bir yanıt yazın