/

Discord’a Yeni Bir Rol Türü Geliyor

Discord, platform dışındaki bir hesapla profilinizi doğrulayarak oluşturulan yeni bir rol türünü paylaştı: ‘Bağlı Roller’

Şirket pazartesi günü yayımladığı blog gönderisinde, önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak özelliğin Steam, Twitter, Reddit, DeviantArt gibi sitelerdeki hesapları birbirine bağlamayı destekleyeceğini belirtiyor. Tüm bu resmî bağlantıları doğrudan profilinizde ve hatta bağlı hesaplardan takipçi sayısı ve site etkinliği gibi belirli ayrıntıları gösterebileceksiniz.

Sunucu moderatörleri daha sonra bu bağlantıları temel alarak belirli filtreler ayarlayabilecek. Örneğin, sadece Crunchyroll hesabı olan kişilerin “Anime Fans” kanalına girebilmesini sağlayabilirler.

Discord, kullanıcıların hangi hesaplara bağlı olduklarına bakarak bu Bağlı Rollerin otomatik olarak atanmayacağını, çünkü bunun bazı gizlilik endişelerine neden olabileceğini söylüyor. Bunun yerine, bağladıkları hesaplara göre uygun oldukları rollerin bir listesini görebilecekler ve bunları kabul etmek isteyip istemediklerini seçebilecekler. Bir sunucunun Bağlı Roller sunup sunmadığını sol üst köşedeki adına tıklayarak “Linked Roles” düğmesini görebilirsiniz.

–          Bağlı Roller için Discord’un destekleyeceği bazı bağlantılar

Discord, gelişmiş bağlantıları kendinizi diğer kullanıcılara doğrulamanın bir yolu olarak sunuyor. Bazıları bağladığınız hesap hakkında daha fazla bilgi ve istatistik görebilecek, böylece insanlar Reddit karmanızı veya eBay’deki satıcı puanınızdan haberdar olabilecekler.

Elbette, birisi sahte bir eBay üyeliği oluşturur ve bununla kendini doğrularsa bu, kullanıcılar için yararlı olmayacak. Bu amaçla Discord, uygulamalar için bir “Doğrulanmış” tanımlaması üzerinde çalışıyor. Bu, “incelenmiş bir geliştiriciden” geliyorsa ona Twitter’daki mavi rozete benzer bir simge verilecek.

Discord, Bağlı Rollerin asıl amacının alanınıza bir güvenlik duygusu getirmeye ve insanların gerçek olup olmadığını belirleme sürecini otomatikleştirmeye yardımcı olmak olduğunu söylüyor.

Derleyen: Ayça Ayaz

Bir cevap yazın