The Last of Us Part 1 Steam Deck İçin Duyuruldu

The Last Of Us Part 1’in PC’ye çıkacağı aylardır biliniyordu. Naughty Dog, geçen haftaya kadar belirsizliğini koruyan tarih konusunu açıklığa kavuşturdu. Neil Druckmann bir hafta sonu süren söylentilerin ardından 3 Mart 2023 tarihini duyurdu ve Steam Deck ile uyumluk da dahil edildi.

The Last Of Us Part 1 Steam’de mevcut olsa da mutlaka Steam Deck’de oynanabileceği anlamına gelmiyor. PC bağlantı noktasının çıkış tarihinin duyurulmasından bu yana soru defalarca sorulduktan sonra Druckmann, Twitter’dan The Last Of Us Part 1’i Steam Deck’te oynayabileceğini onayladı.

Druckmann, “Ellie ve Joel Steam Deck’i şereflendirecek… endişelenmeyin.” diye tweet attı. Druckmann’ın tam olarak söylemediği şey ise The Last of Us Part 1’ın Steam Deck’te oynanabileceğine dair. Oyun tamamen Steam Deck onaylı mı yoksa sadece oynanabilir mi olacak hala bir soru işareti.

Eğer oyun Steam Deck tarafından onaylandıysa el konsolunda sorunsuz çalışabilir. Sadece oynanabilir durumdaysa çalışsa dahi sorunlar olabilir. Konuyla ilgili ayrıntılar ya önümüzdeki günlerde ya da yeni yıla gelecektir. PC oyuncuları şimdilik The Last of Us Part 1’ın bağlantı noktası için bekleme süresinin nispeten kısa olmasından dolayı muhtemelen memnunlar.

The Last of Us için ise biraz farklı bir durum var. Remake’i eylül ayında piyasaya sürülürken, asıl oyun onuncu yılını dolduracak. The Last of Us hayranları için heyecan verici bir yıl onları bekliyor olacak ve The Last of Us Part 1’dan kaynaklanan bir durum değil. HBO’nun TV uyarlaması 15 Ocak’ta başlıyor ve muhtemelen The Last Of Us Part 2’nin bir parçası olması beklenen oynaması ücretsiz çok oyunculu grup oyunu hakkında daha fazla haber olacak.

Derleyen: Erol Can Doğan

Erol Can DOĞAN

"Kıyıya vurmadıkları sürece balıklar suyun farkında değildirler" sözünü hayatında deneyimlemiş, zihnini teknolojik distopyalarla kirletmemiş, dünün şartlarına barışık, bugünün gerçeklerine uyumlu, geleceğin olasılıklarına şimdiden odaklanmış. Erol Can'ın dijitaliyidir için sloganı "geleceğin dünyası dijitalle iyidir" oldu.

Bir cevap yazın