İçerik Fikirleri Özelliği Google Search Console’a mı Geliyor?

Google Search Console “içerik fikirleri” adlı yeni bir özelliği deniyor. Google Question Hub’a oldukça benzeyen yeni özellik; içerik oluşturucu, yayıncı, SEO, web yöneticisi vb. pozisyonlardaki kişilere sitelerinde hangi yeni konular hakkında yazabileceklerine dair bazı ipuçları ve tavsiyeler verecek.

Deneysel bir özellik olan içerik fikirleri, Nicolas Ockier isimli kullanıcı tarafından fark edildi ve Ockier, Mastodon’da bu ekran görüntüsünü paylaştı:

Ekran görüntüsü üzerinden anlaşıldığı kadarıyla yeni özellik, yaklaşık iki yıl önce ABD’de kullanıma sunulan Google Question Hub’a çok benziyor. Özellik, kullanıcılara hakkında yazabilecekleri ve web sitelerinde yayımlayabilecekleri konu fikirleri verecek.

Google ise Question Hub için şöyle bir tanım yaptı: “Question Hub, içerik oluşturucuların yanıtlanmamış sorulardan yararlanarak daha zengin içerikler oluşturmasını sağlayan bir araçtır. Question Hub bu cevaplanmamış kullanıcı sorularını toplar ve bunları sizin gibi blog yazarlarına, yazarlara ve içerik oluşturucularına sunar.”

Bu işlev, temelde Google’ın, arama yapanların ve sağlanan arama sonuçlarının sorguyu yanıtlamadığını söylemesinin bir yolu. Daha sonra Google bu soruları alıp yayıncılara gönderiyor ve onlar da sorguyu yanıtlayan içerikler oluşturabiliyor.

Derleyen: Hatice Bulut

Bir yanıt yazın